У Вашингтоні переконані, що Росія була обізнана про застосування режимом Башара Асада хімічної зброї

Білий дім 11 квітня опублікував доповідь, що містить розсекречені дані американської розвідки про хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб, повідомляє The New York Times.

У документі вказані факти спроб російського політичного керівництва заплутати світову спільноту шляхом поширення дезінформації про події у місті Хан-Шейхун 4 квітня.

Крім того, розвідка підтвердила застосування в Ідлібі нервово-паралітичного газу зарин.

Як повідомили виданню джерела в Білому домі, у Вашингтоні впевнені, що Росія була обізнана про застосування режимом Башара Асада хімічної зброї, тож, тепер намагається «прикривати» його. Представники Пентаґону, в свою чергу, заявили, що росіяни були на авіабазі в Хомсі, звідки скоїли виліт літаки, що бомбили Хан-Шейхун.

Нагадаємо, 4 квітня Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що жителі міста Хан-Шейхун на північно-заході провінції Ідліб зазнали хімічної атаки. В результаті загинули понад 70 осіб, зокрема, 27 дітей.

США у відповідь на хімічну атаку завдали ракетного удару по сирійській авіабазі в Хомсі. За словами глави Пентаґону Джеймса Меттіса, ракетний удар США по авіабазі Шайрат знищив п’яту частину дієздатних бойових літаків військ Асада.

7 квітня бойовий літак завдав нового удару по сирійському місту Хан-Шейхун, що постраждало від хімічної атаки.

У США переконані, що Росія заздалегідь знала про хімічну атаку в Сирії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ