Росія співпрацює з організаціями з Німеччини, Австрії, Нідерландів, Франції

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat з’ясувала, як Росія намагається впливати на європейську політику, лобіювати зняття санкцій, а також поліпшити свій імідж за кордоном. Зокрема, для цього Кремль діє через молодіжні відділення крайніх правих і крайніх лівих європейських партій, передає Укрінформ.

«Наявні свідчення змушують припустити, що для того, щоби пролобіювати зняття європейських санкцій з Росії, Кремль підбирається до молодіжних організацій, включаючи молодіжні відділення європейських партій. Також ведеться робота і з іншими молодіжними об’єднаннями з метою поліпшення іміджу Росії за кордоном», – йдеться в публікації.

Як наголошують у Bellingcat, Росія демонструє готовність працювати з організаціями всього політичного спектру: «Сюди входить робота як з крайньою правою «Альтернативою для Німеччини» (AfD), так і з крайньою лівою «Всесвітньою федерацією демократичної молоді», що проводить масштабний фестиваль, який Росія збирається прийняти цього року».

Розслідувачі вказують на конференцію «Свобода для Європи», яка пройшла 21 січня в Німеччині за участю багатьох пов’язаних з Росією європейських політиків. Зокрема, в заході взяли участь ключові європейські ультраправі політики, які претендують на владу у своїх країнах, такі як Герт Вілдерс (Нідерланди), Марін Ле Пен (Франція) і Фрауке Петрі (AfD, Німеччина).

Зазначається, що лідер молодіжного крила AfD Маркус Фронмайєр, який нещодавно одружився з російською журналісткою, яка пише для російських «Известий», у грудні 2016 року їздив у Росію, де зустрічався, зокрема, з керівником департаменту міжнародних зв’язків путінської партії «Єдіная Росія» Константіном Петриченком і лідерами молодіжної організації «Об’єднаний молодіжний фронт» (ОМФ). Одним з проектів ОМФ є «Росія – Європа: новий поворот», який описується як кампанія з ведення діалогу «російських політиків і представників молодіжних крил найбільших європейських партій, що виступають за скасування санкцій проти РФ». За останній рік представник ОМФ Ксенія Шляміна та її чоловік Ніколай Шлямін, які обидва входять у керівництво ОМФ, також провели низку зустрічей з Фронмайєром, домовившись про спільні проекти.

Крім членів ОМФ лідер молодіжного крила AfD зустрічався зі ще одним провідником молодіжної політики РФ в Європі – Дар’єю Шаровою, керівником міжнародного напряму «Молодої гвардії «Єдиної Росії». Члени цієї організації підтримують зв’язки з проросійськими Сербською народною партією, націоналістичною партією «Двері», а також молодіжним крилом «Демократичної партії Сербії».

«Але російські офіційні особи не обмежуються однією тільки німецькою AfD, аналогічним чином вони взаємодіють і з «Австрійською партією свободи» (FPO). Минулого грудня владна партія Росії та австрійські націоналісти підписали угоду про спільну роботу в «молодіжних, жіночих, освітніх, гуманітарних та інших соціальних організаціях» з метою «зміцнення дружби і виховання молодого покоління у дусі патріотизму і радості праці», – наголошують у Bellingcat.

Також існує «Демократичне молодіжне співтовариство Європи» (DEMYC), яке «також пов’язане і з політичними цілями Кремля».

«Проте разом зі встановленням контактів з європейськими крайніми правими і лівоцентристськими молодіжними організаціями російські офіційні особи вибудовують відносини і з крайніми лівими. У лютому 2016 року колишній глава російського федерального агентства у справах молоді Сєргєй Поспєлов провів зустріч з президентом «Всесвітньої федерації демократичної молоді» (World Federation of Democratic Youth, ВФДМ) Ніколасом Пападімітріу. ВФДМ вважається продовжувачем справи пов’язаного з «Комінтерном» «Комуністичного інтернаціоналу молоді», що існував за радянських часів. У середині XX століття ВФДМ керував Олександр Шелепін, який згодом очолив КДБ», – повідомляється в розслідуванні.

Крім того, активна Росія і на голландському напрямку, де цим активно займається «Росспівробітництво».

«Один з найбільш визначних заходів, в яких Агірбов (співробітник представництва «Росспівробітництва» у Нідерландах, – ред.) брав участь, було проведено у липні 2014 року, коли він організував приїзд делегації молодих голландців у Москву. Конференція називалася «Нове покоління» і включала виступи представників «Молодої Гвардії», а також «Росмолоді» і «Росспівробітництва», – зазначається в матеріалі розслідувачів.

Однією з основних тем конференції став конфлікт в Україні, також було запропоновано «кілька проектних ідей з розвитку подальшого спілкування і взаємодії російської і нідерландської молоді», обговорювалося вирішення проблеми «дезінформації» з боку «офіційної преси» і як «усунути дефіцит інформації й налагодити співробітництво».

Надалі молоді голландці, які брали участь у поїздці в Росію у рамках «Нового покоління», в жовтні 2014 року також були запрошені на зустріч у посольство Росії в Ґаазі. Захід був організований главою «Експертного центру Російської Федерації» Еріком Хавенаром.

«У 2017 році питання охоплення Росією молодіжних відділень іноземних політичних партій уже не є тривіальним, враховуючи суперечки навколо її втручання в американські вибори. Висловлюється серйозне занепокоєння підтримкою Кремля «екстремістських промосковських кандидатів». Російська увага до молодіжних організацій посилюється в цей ключовий рік проведення виборів в Європі, і кількість свідчень втручання Росії в європейську й американську політику зростає», – резюмують у Bellingcat.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ