Пєсков заявив, що ракетний удар США завдає шкоди російсько-американським відносинам

У Кремлі прокоментували ракетний удар, що його завдали США по авіабазі урядових військ поблизу міста Хомс в Сирії. Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков назвав його агресією під «надуманим приводом», повідомляє Інтерфакс.

«Президент Путін вважає американські удари по Сирії агресією проти суверенної держави в порушення норм міжнародного права, причому під надуманим приводом», – сказав Пєсков.

Прес-секретар зазначив, що сирійська армія «не має в своєму розпорядженні запасів хімічної зброї». За його словами, факт знищення всіх запасів такої зброї в ЗС Сирії був зафікосваний і підтверджений ОЗХО  – спеціалізованим підрозділом ООН.

Пєсков також заявив, що ракетний удар США завдає шкоди російсько-американським відносинам і спільній боротьбі з тероризмом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, збройні сили США випустили 50 крилатих ракет «Томагавк» по сирійських урядових цілях у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб, жертвою якої стали десятки людей. Цей ракетний удар став першою прямою військовою дією США проти режиму Асада.  Удар нанесли з американського корабля в Середземному морі.

Нагадаємо, днями місто Хан Сейхун, яке контролюють бойовики опозиції, зазнало авіаударів. Лікарі зафіксували в постраждалих отруєння, тому припускають, що авіація застосувала хімічну зброю – люди гинули від задухи та отруєння газом. Спостерігачі вважають, що атаки могли здійснити сирійські або російські сили. У сирійському уряді цю інформацію, звісно, спростовують і запевняють, що хімічну зброю не використовують.

Станом на 7 квітня, згідно з данини Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), внаслідок хімічної атаки у провінції Ідліб загинули щонайменше 70 людей, зокрема 27 дітей. У цілому, від отруєння постраждали 546 осіб, серед яких також є діти. Деякі з постраждалих перебувають у важкому стані, тож кількість жертв може збільшитися.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ