Американські аналітики радять переглянути військові та невійськові інструменти захисту союзників НАТО та України від можливої російської агресії

Лідери США та європейські союзники не готові до того, що президент РФ Владімір Путін замислив у війні з Україною та країнами Балтії. Про це попереджають дослідники американського аналітичного центру Institute for the Study of War та закликають переглянути найімовірніші сценарії та військові й невійськові інструменти, необхідні для захисту. Про це пише Голос Америки.

Дослідники наголошують: російські військові добре підготувалися, щоби без попередження провести звичайну війну в Україні та гібридну – в країнах Балтії. Це не відповідає тому, на що, як видається, очікують західні лідери на цих театрах воєнних дій, переконані експерти.

Лідери НАТО все більше попереджають про небезпеку війни проти країн Балтії або навіть Західної Європи. Однак російські наземні сили не було розміщено або реорганізовано для проведення раптових воєнних дій у тому регіоні, наголошують аналітики. В країнах Балтії росіяни готові до проведення гібридної військової інтервенції, подібно до того, що вони робили в Україні після Майдану.

За період з 2014 року росіяни розмістили і реорганізували свої сили, щоби підтримати швидке механізоване вторгнення з півночі та сходу України, наголошують аналітики.

Так, Кремль розмістив кілька підрозділів вздовж російсько-українського кордону, але не зробив цього біля країн Балтії. Біля кордону з Україною розташовані три механізовані підрозділи, в той час як у балтійському регіоні розміщено лише один десантний підрозділ, що не є оптимальним для масштабного вторгнення.

У 50 милях від кордону України Кремль розмістив сухопутні сили вздовж окремих ліній наступу з захищеними тилами.

Аналітики закликали США та союзників переглянути найімовірніші сценарії дій Росії і військові та невійськові інструменти, необхідні для захисту союзників НАТО та України від можливої російської агресії.

Читайте: НАТО проведе найбільші навчання з часів Холодної війни