Спікер Ради федерації РФ традиційно побачила «утиски російськомовних»

Кремль планує разом з Угорщиною не допустити, щоби закон про освіту в Україні набув чинності. Про це заявила спікер Ради федерації РФ Валєнтіна Матвієнко під час зустрічі з головою Державних зборів Угорщини Ласло Кевером, передає УНІАН.

«Ми діятимемо, щоб спонукати Україну прибрати із закону всі дискримінаційні заходи. Ми не можемо допустити, щоб він набрав чинності», – заявила Матвієнко.

За її твердженнями, «закон порушує базові принципи міжнародного права».

Російська чиновниця нагадала, що Рада федерації одноголосно ухвалила заяву у зв’язку з «утиском прав російськомовних громадян, людей інших національностей» в Україні: «Ми не можемо не звертати уваги на цей закон. Він грубо порушує європейські конвенції в сфері прав національних меншин, їхніх мов і культури. В Україні проживають мільйони російськомовних співвітчизників. З ухваленням закону про освіту політика витіснення російської мови і зовсім набуває «законних» форм».

Водночас Ласло Кевер заявив, що Україна потрібна Угорщині як «стабільний і врівноважений сусід».

«Закон про освіту свідчить, що, на жаль, сьогодні ця країна є нестабільною. Питання зачіпає нас не меншою мірою, ніж Росію. В Україні проживає 170 тис. угорців. Цей закон унеможливлює навчання дітей угорською мовою. Ми не знайшли жодної здорової причини ухвалення даного документа, крім бажання посилити напругу всередині України», – сказав він.

Як відомо, 28 вересня  закон «Про освіту» набув чинності. Офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород 10 жовтня  заявив, що на засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту. Як 12 жовтня за підсумками термінових дебатів, що пройшли у Парламентській Асамблеї Ради Європи з приводу українського закону про освіту, євроінституція ухвалила рішення з рекомендаціями для України. Причому ПАРЄ підтримала більшу частину пропозицій румунських та угорських депутатів.