РФ планує створити на Донбасі третій армійський корпус
РФ планує створити на Донбасі третій армійський корпус

Росія готується збільшити чисельність військових на Донбасі. Таку думку висловив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко  в інтерв’ю британському виданню The Times, передають Українські новини.

«Росія має намір передислокувати більше солдатів на Донбас. Міністерство оборони РФ готується збільшити чисельність військ на сході України на третину в рамках своїх довгострокових планів знищити українську державу», – заявив Муженко.

За його словами, Росія відправляє більше солдат через кордон і водночас відправляє десятки тисяч військових до Криму.

«Ми не говоримо про слабкі та неконтрольовані групи бойовиків. Ідеться про військову ієрархію з чіткими системами командування та контролю», – наголосив начальник генштабу ЗСУ.

«У планах Росії – створити третій армійський корпус, який складатиметься з професійних російських солдатів», – заявив він.

На думку Муженка, йдеться про тисячі солдатів, сформованих у 3 чи 5 бригад. Але даних про чисельність третього російського формування на сході України немає.

Водночас джерела The Times у підрозділі армії Росії, яке базується в Луганську, повідомляють, що побоювання українських військових виправдані.

«Це буде третій кулак для гнучкості, операцій саботажу, контратак і наступів, тоді як інші два корпуси триматимуть лінію», – сказав співрозмовник видання.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, експерти організації Bellingcat вважають, що до бойових дій на Донбасі були залучені десятки тисяч військових РФ. Водночас порахувати точне число неможливо, адже ця інформація становить державну таємницю в РФ.

Секретар РНБО України Олександр Турчинов раніше заявляв, що вздовж кордону України з РФ зосереджені  близько п’ятдесяти батальйонно-тактичних груп, а чисельність цього військового формування становить близько 53 тисяч осіб.