Сирійська народна республіка
Кремль хоче створити біля своєї бази в Сирії чергову «республіку», вважає Ердоґан

Росія готує ґрунт для створення в Сирії маріонеткової держави біля північної провінції Латакія. Про це заявив Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан, виступаючи перед послами в Анкарі, повідомляє Reuters.

Ердоґан також заявив, що саме з цим пов’язані атаки Росії на туркменів у районі Латакії.

Водночас, президент Туреччини додав, що Іран намагається розширити зону свого впливу в Сирії, Іраку, Ємені та розпалити конфлікт за допомогою релігійних відмінностей.

Читайте: Ердоґан – Обамі: «Путін, як завжди, бреше»

Нагадаємо, у грудні 2015 року Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоґлу звинуватив Росію у тому, що вона проводить етнічні чистки у провінції Латакія в Сирії. За словами голови турецького уряду, Росія витісняє туркменів та сунітів з півночі провінції Латакія для того, щоби розчистити територію для своїх військових баз.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, місцем розташування для російської військової бази в Сирії стала провінція Латакія. Наприкінці листопада 2015 року на авіабазі «Хмеймім» у провінції Латакія Росія розгорнула в Сирії новітній зенітно-ракетний комплекс С-400. 27 листопада база потрапила під артилерійський обстріл повстанців з угруповання «Ахрар аш-Шам».

Читайте: Російські бомби впали на житлові квартали – загинули 47 сирійців

БЕЗ КОМЕНТАРІВ