Посіпаки Кремля залишились без грошей
Росія витрачає на терористів на Донбасі мільйони євро щомісяця

Кремль виплачує близько 79 млн. євро на місяць для покриття зарплат у громадському секторі та пенсі на контрольованих сепаратитсами територіях Донбасу. Про це пише впливове німецьке видання BILD.

Журналістське розслідування показало, що «в Росії дійсно є «міжміністерська комісія для гуманітарної підтримки постраждалих частин на південному сході Донецької та Луганської областей», утворена 14 грудня 2014 року». Ця структура, яка працює під егідою Міністерства економічного розвитку РФ, на відміну від «Кримської комісії», проводить свої засідання таємно.

Та й самі нові правителі на цих територіях не заперечують російського впливу на їх бюджет, стверджуючи, що вплив сягає 70%, пише оглядач видання Юліан Рьопке. Люди, які працюють там, підтвердили йому, що зарплати виплачуються з червня минулого року в новеньких рублях. При цьому рівень виплат виявився значно нижчим, ніж платила українська влада.

Офіційно Росія лише відправляє двічі на місяць свої «тепер вже знамениті «гуманітарні конвої», які не можуть гарантувати пристойне життя на території.

Журналіст намагається знайти відповідь на запитання, «звідки ж беруться багато мільйонів євро на зарплати і як вони надходять кожен місяць в «народні республіки». Українські спецслужби, з якими поспілкувався автор, також хочуть це знати і «зупинити потік готівки 30 тисячам чи більше бойовиків, з яких близько 17 тисяч – оплачувані російські найманці», пише Рьопке.

Очевидно, близько 5 тонн 50, 100 і 500-рублевих купюр і тонни монет, а також тонни військової амуніції, доставляються не в тих самих «гуманітарних конвоях», які служать більше як пропаганда, а переправляються під ретельною охороною в поїздах раз на місяць. Для переказів грошей на Донбас Кремль використовує банки в грузинському регіоні (окупованому Росією в 2008 році) Абхазія, стверджується в статті.

«Навіть якщо виплати Росії обмежені зарплатами в громадському секторі й такими статтями як пенсії, ці витрати становлять приблизно 1 млрд. євро на рік, що можна порівняти з бюджетом таких країн, як Вірменія або Молдова, в Росії це – 0,6% витрат держбюджету», – пише автор.

На самі лише пенсії, за даними видання, Росія платить 2,418,378,168 рублів на місяць (трохи більше 30 млн. євро). Російські та місцеві бойовики (близько 30 тисяч осіб) «обходяться особливо дорого»: солдат, залежно від рангу отримує від 90 до 465 євро, стверджує видання.

При цьому є ще такі витрати як знижка на газ, пальне, продукти харчування та інші, не кажучи вже про озброєння для продовження війни проти України, що додає ще кількасот мільйонів євро на рік.

Те, що путінський уряд фінансує регіон, є доказом порушення територіальної цілісності України, що триває й досі, і свідчить про те, що зона східної України, захоплена конфліктом, повністю залежить від Москви. Друге – це те, що путінська Росія абсолютно не зацікавлена у виконанні Мінських угод вересня 2014 року.

Російську політику, найімовірніше, слід розглядати як довгострокову стабілізацію невизнаних міжнародною спільнотою «народних республік» і закріплення їх статусу, підсумовує німецький журналіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ