Кремль все-таки робить кроки для досягнення компромісу щодо України – необхідного етапу для скасування санкцій
Кремль робить кроки для досягнення компромісу щодо України заради скасування санкцій

Війна у Сирії призвела до відлиги у відносинах, серйозно зіпсованих українським конфліктом. Сторони шукають примирення та обговорюють практичні питання, пише La Croix.

Незважаючи на чергові заяви, Кремль все-таки робить кроки для досягнення компромісу щодо України – необхідного етапу для скасування санкцій.

«Офіційно Росія і далі заперечує факт свого втручання в ситуацію в Україні, – пояснюють кореспонденти Бенжамен Кенель та Олів’є Таллес, – а на практиці розвідслужби ФСБ і армії посилюють контроль над сепаратистськими «республіками» в Донецькій та Луганській областях. Тоді як батальйони добровольців вливаються в армію «республік», більшість командних посад обіймають російські громадяни. Первісна анархія поступається місцем централізованій системі, де кожна одиниця зброї, кожен патрон і снаряд вносяться до реєстру. З армії та органів управління усувають сепаратистів-бунтівників. Тон виступів офіційного керівництва самопроголошених «республік» вже адаптований до нової ситуації: налаштовані набагато менш войовничо, вони говорять вже не про незалежність, а про широку автономію у складі України».

Крім того, Москва забезпечила собі засоби для досягнення прогресу на переговорах, поставивши на чолі делегації важкоатлета Боріса Гризлова, який веде прямі дискусії з президентом Петром Порошенком. Економічна криза в Росії змушує Кремль переглянути свої витрати, а також амбіції щодо України в бік зниження.

«Незважаючи на те, що Путін змінює стратегію, він ніколи не погодиться, щоб Україна вступила до Євросоюзу і НАТО», – переконаний незалежний російський експерт Павло Фельгенґауер.

Видання констатує, що переговори про виконання мінських домовленостей не дають результату.

«Криза в Україні, що коливається між миром і війною, все більше набуває характеру замороженого конфлікту», – наводить газета слова іноземного дипломата.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, відомий російський економіст, колишній радник Президента РФ Владіміра Путіна  Андрєй Ілларіонов заявив, що Кремль планував захопити 11 областей України, а також Київ у 2014 році. Але цей задум провалився, і Москва вирішила поборотися за вплив на Україну за допомогою «ДНР-ЛНР».

Читайте: Російські жертви іпотеки вимагають повернути Україні анексований Крим (відео)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ