Польські експерти звинуватили РФ у спробі посварити Польщу й Україну

Росія використовує дезінформацію, аби зіпсувати польсько-українські відносини, і це є головною загрозою для двох держав із боку РФ. Про це в інтерв’ю для Dziennik Gazeta Prawna заявили керівники Польсько-російського центру діалогу та згоди Ернест Вичішкевіч і Лукаш Адамський.

Як зауважили фахівці, підозрілим видається той факт, що після обстрілу польського консульства в Луцьку найпершою зреагувала російська преса і почала висувати свої химерні теорії того, що сталося.

До того ж, додали експерти, так було й з іншими інцидентами, які, за задумом їхніх невідомих авторів, були покликані вбити клин між Польщею та Україною.

За словами Вичішкевіча, усе почалося зі знищення українських пам’яток на польській території, потім вандали сплюндрували пам’ятники в Гуті Пеняцькій, в селищі Підкамінь, у Львові.

Для протидії подібним провокаціям Адамський закликав безжально викривати такі витівки, тоді вони не матимуть такого сильного ефекту, а, значить, ризик нових знизиться.

Крім того, на його переконання, слід підтримувати контакт із польською та українською громадськістю, щоб не виникало нерозуміння. Переважна більшість українців ставиться до поляків доброзичливо.

До того ж, стверджує поляк, найбільше людей, які симпатизують Польщі і цінують польську культуру, живе в західній і центральній частині України, на Сході та Півдні їх набагато менше.

«Я якось демонстрував на основі опитувань, що, як не парадоксально це виглядає, високий рівень симпатій до Бандери спостерігається в тих регіонах, де високий рівень симпатій до Польщі. В українському націоналізмі немає антипольського жала», – наголосив Адамський. «Нам потрібен діалог з українським суспільством», – підсумували експерти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ