На думку господаря Кремля, адміністрація США не має бажання послабити напруженість навколо КНДР

Російський президент Путін стверджує, що Пхеньян вбачає у ядерній зброї лише метод оборони і не застосує її. Про це він заявив під час Східного економічного форуму у Владивостоку, передає білоруське видання BGNES.

«Вони (КНДР, – ред.) бачать у володінні ядерною зброєю та ракетобудуванні тільки захист. Як ви думаєте, вони застосують його? Я переконаний, що на всі протиборчі сили знайдуться прояви розуміння, і ми можемо розв’язати проблему дипломатичним шляхом», – заявив він.

«Я пам’ятаю, що 2005 року ми в основному домовилися про все, і досягнута була угода, за якою Північна Корея взяла певні зобов’язання щодо обмеження ракетно-ядерної програми. Всі інші учасники зобов’язалися сприяти цьому процесу, говорили про необхідність відновлення нормальних, хороших відносини між Північчю та Півднем, можливості для реалізації тристороннього діалогу Росія-Північ-Південь. Тоді, на жаль, хтось, на мій погляд, поставив до Північної Кореї вимоги, яких вона не обіцяла, і поступово, мало-помалу ситуація погіршилася до поточного рівня».

Путін закликав приєднатися до Північної Кореї в спільних проектах щодо зниження напруженості на Корейському півострові та уточнив, що Росія має «конкретні пропозиції». Водночас, на думку господаря Кремля, адміністрація США не має бажання послабити напруженість навколо КНДР.

Нагадаємо, США за підтримки європейських країн подали на розгляд Радбезу ООН проект, що передбачає запровадження певних економічних санкції проти КНДР. Зокрема, передбачається нафтове ембарґо та заборона на експорт деяких товарів.

У свою чергу, Японія та Південна Корея підтримали дану ідею щодо економічних санкцій, проте наголосили, що свою роль в улагодженні конфлікту має відіграти також Китай, як потужний гравець на політичній арені Сходу.

Як відомо, наприкінці серпня Україна потрапила в «ракетний скандал». Американське видання «The New York Times» опублікувало статтю, в якій ідеться про те, що успіх запусків ракет Північною Кореєю нібито став можливим завдяки закупівлям на чорному ринку двигунів – імовірно з українського заводу.

Держпідприємство «Південний машинобудівний завод» спростувало інформацію видання про нібито наявність у Північній Кореї українських ракетних комплектуючих.

Пізніше американське видання опублікувало лист очільника українського МЗС Павла Клімкіна, в якому йдеться про те, що України не сприяла розвиткові ракетної програми Північної Кореї. 

22 серпня Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ ініціювати розгляд питання про непричетність України до ракетної програми КНДР на закритому засіданні Ради безпеки ООН.

Згодом американський телеканал CNN опублікував відео затримання і арешту двох шпигунів з КНДР, які намагались отримати секретну інформацію про двигуни для ракет. Їх заарештували в рамках спецоперації, яку українські силовики готували кілька місяців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ