У Кремлі не проти, щоби «блакитні каски» охороняли місію ОБСЄ не тільки на лінії зіткнення, але і в інших місцях

Президент РФ готовий врахувати в ініціативі щодо миротворців ООН на Донбасі їхнє право охороняти місію ОБСЄ не лише на лінії зіткнення, але і в інших місцях. Про це повідомляє прес-служба Кремля.

Питання введення миротворців господар Кремля обговорював по телефону з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.

«Владімір Путін докладно зупинився на російській ініціативі про заснування місії ООН зі сприяння охороні Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ). З урахуванням висловлених Анґелою Меркель міркувань російський лідер зазначив готовність доповнити пропоновані в російському проекті резолюції Ради Безпеки функції згаданої місії ООН», – йдеться у повідомленні.

«Мається на увазі, що забезпечення охорони спостерігачів ОБСЄ оонівцями може здійснюватися не тільки на лінії зіткнення після розведення сил і засобів обох сторін, але і в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки відповідно до мінського комплексу заходів», – зазначають у Кремлі.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі піде на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак, традиційно, він назвав низку умов. Зокрема, Путін переконаний, що питання введення миротворців треба узгоджувати з бойовиками «ЛНР» і «ДНР». По-друге, «блакитні каски» мають виконувати функцію співробітників ОБСЄ, тож, мають перебувати лише на лінії розмежування і на жодних інших територіях. Третя вимога Путіна – розведення сторін і відведення важкої техніки, причому це питання також потрібно узгодити з представниками псевдореспублік.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав кремлівський варіант залучення миротворців на Донбас маніпуляцією і політичною шизофренією.

А президент Петро Порошенко заявив, що Україна виступає за розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на всій території Донбасу, включаючи окуповані регіони. Крім того, за словами глави держави, серед миротворців не повинно бути росіян чи інших представників сторін  конфлікту. Також введення місії не узгоджуватиметься з бойовиками та не означатиме скасування чи послаблення антиросійських санкцій.

9 вересня стало відомо, що українська делегація в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку уже передала на розгляд партнерам із Ради безпеки ООН свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ