Волкер і Сурков зустрілись у Белграді

США передали Росії пропозиції щодо розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН. Із 29-ти абзаців лише три російська сторона визанала «прийнятними». Про це повідомив помічник президента РФ Владіслав Сурков за підсумками зустрічі в Белграді зі спецпредставником США по Україні Куртом Волкером, передає ТАСС.

Під час переговорів представник США передав доповнення до запропонованого Росією варіанту резолюції щодо розміщення місії ООН на Донбасі.

«Американські друзі передали свої пропозиції до нашого проекту резолюції Радбезу – двадцять дев’ять абзаців. Три з них наша делегація визнала прийнятними. Небагато, звичайно. Але все-таки три – не нуль. Краще, ніж нуль», – зазначив Сурков.

«У Сполучених Штатів і Росії різні концепції того, як прийти до миру, але ми будемо продовжувати працювати, щоби цього досягти», – йдеться в повідомленні посольства США в Росії за результатами зустрічі.

Обидві сторони погодилися проаналізувати підсумки зустрічі та подумати про подальші шляхи розв’язання проблеми. Як повідомило російському Інтерфаксу джерело, знайоме з перебігом переговорів, США запропонували розширити повноваження і зону присутності миротворців на Донбасі.

«Серед іншого американська сторона запропонувала розширити зону присутності місії, не обмежуючись лише кількома постами на лінії зіткнення, а також збільшити її чисельний склад і розширити повноваження», – сказало джерело.

За словами співрозмовника, сторони вирішили продовжувати роботу над проектом резолюції.

«Не виключена ще одна зустріч до кінця року в аналогічному форматі. Це питання обговорюється. Рішення поки немає», – йдеться у повідомленні.