МЗС РФ оголосило про «дискредитацію Комітету міністрів» та погрожує «наслідками»

Відомство міністра закордонних справ Росії Сєргєя Лаврова готує чергову агітку, в якій йдеться про підтримку Мінського процесу та про нібито порушення прав людини в Україні. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на МЗС РФ та джерела, що знайомі з суттю проекту.

Російське дипвідомство повідомило, що ініціює два рішення, спрямованих проти України.

«Внесли на обговорення проекти рішень КМРЄ про підтримку Мінського процесу та про порушення прав людини на Україні (дослівна цитата, – ред). Розраховуємо на їхнє предметне обговорення на найближчому засіданні Комітету», – йдеться в заяві.

За словами джерел, шансів на затвердження цих документів небагато.

Крім цього, в РФ оголосили, що не мають наміру виконувати рішення КМ РЄ щодо окупованого півострова попри зобов’язання це робити в рамках членства в Раді Європи. У заяві МЗС РФ також вперше прозвучала теза про те, що Росія буде відмовлятися виконувати всі рішення, ухвалені не консенсусом.

«Російська Федерація ніяк не вважає себе пов’язаною зазначеним рішенням Комітету міністрів і не вважає правомірним його використання українською стороною… Для нас вони через свій неконсенсусний характер політично і юридично нікчемні», – йдеться в заяві.

Також російське зовнішньополітичне відомство оголосило про «дискредитацію Комітету міністрів» і попередило, що готує нові кроки, що стосуються діяльності Ради Європи, не уточнивши подробиць.

«Як держава, що несе відповідальність за стан справ в Раді Європи, включаючи і Комітет міністрів, Російська Федерація буде змушена розглянути кроки з подолання практики кон’юнктурного політиканства в структурах Ради Європи», – наголосили в російському МЗС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 травня 2017 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, яке стало першим комплексним документом головного керівного органу РЄ, присвяченим суто кримській проблематиці.

КМРЄ вимагає від Російської Федерації відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.  Ще одна вимога – забезпечити допуск до Криму лідерів Меджлісу, яким зараз заборонений в’їзд на півострів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ