Члени комітету знайшли «істотні недоліки» у відповідному поданні ГПУ

Регламентний комітет Верховної Ради одностайно відмовився позбавляти депутатської недоторканності народного депутата від групи «Воля народу», екс-секретаря Київради Олеся Довгого, передає Українська правда.

Члени комітету знайшли «істотні недоліки» у відповідному поданні ГПУ.

«Комітет вважає, що подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата містить істотні недоліки в частині зловживання владними повноваженнями», – зачитав висновок комітету в.о. його голови Павло Пинзеник.

Він зазначив, що комітет передасть це рішення голові Верховної Ради Андрію Парубію, аби вже парламент визначав, чи дозволяти притягнення до відповідальності Олеся Довгого.

До складу комітету входять 11 нардепів: чотири – від «Народного фронту», двоє – від БПП, по одному – від «Самопомочі», Радикальної партії, «Відродження», «Опозиційного блоку» й «Волі народу».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 липня Регламентний комітет Верховної Ради відмовився погоджувати подання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від «Народного фронту» Євгена Дейдея.

Нагадаємо, 21 червня Генеральний прокурор Юрій Луценко спрямував до Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності екс-секретаря Київради, депутата групи «Воля народу» Олеся Довгого за підозрою у зловживанні службовим становищем та вчиненні злочину групою осіб за попередньою змовою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 2007 по 2009 роки Олесь Довгий спільно зі службовими особами Головного управління земельних ресурсів міста Києва та іншими особами забезпечив 1 жовтня 2007 року ухвалення депутатами рішення щодо незаконної передачі землі.

Зокрема, 23 обслуговуючим кооперативам для житлової забудови на 21-ому кілометрі Столичного шосе у Голосіївському районі міста Києва були виділені земельні ділянки, що фактично розташовані на території ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків».

Внаслідок незаконних дій державі були завдані збитки в розмірі 81 млн 726,691 тис. грн., що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

У випадку зняття депутатського імунітету та доведення провини Довгому загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідка: Ландшафтний заказник «Острів Жуків» був створений у 1999 році у Голосіївському районі Києва, в заплаві Дніпра. Фактично заказник поглинає всю збережену частину природного масиву «Конча-Заспа», який в минулому був першим в радянській Україні природним заповідником.

Київрада у серпні 2007 року скоротила площу заказника з 1794 га до 196 га. На думку природоохоронців, це рішення ухвалили з грубими порушеннями законодавства.

Рішення Київради оскаржили в суді у грудні 2007 року, однак судовий процес триває досі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ