Студенти з окупованих територій зможуть вступити до українських вишів
Абітурієнти з окупованих територій зможуть вступити до українських вишів

Абітурієнти з окупованих територій зможуть вступати в українські ВНЗ. Міносвіти і науки планує створити спеціальний порядок визнання кваліфікації майбутнього студента, а також будуть визначені спеціальні квоти для випускників. Наразі підготовили відповідний законопроект, повідомив міністр освіти Сергій Квіт, пише Українська правда.

Він нагадав, що українські виші не приймають документи від окупаційної влади, а інших абітурієнти із цих територій надати не можуть. Саме тому освітнє відомство вирішило розв’язати проблему. Насамперед, це стосується Криму й кримськотатарського народу, який перебуває у стані геноциду.

Читайте: Студенти гризтимуть граніт науки власним коштом: держзамовлення скасують

Квіт наголосив, що Міносвіти вивісив на своєму сайті спеціальні списки шкіл у кожній області, де можна прикріплюватися та навчатися дистанційно із окупованих територій, а також списки шкіл, де можна складати іспити екстерном.

Міністр також нагадав, що до Києва переносять Національний таврійський університет ім. Вернадського. Це вже 19 заклад, що переноситься із окупованої території.

Читайте: Учні, студенти та держслужбовці присягатимуть на вірність державному стягу України

БЕЗ КОМЕНТАРІВ