Населеним пунктам в Криму повернуть кримськотатарські назви
Населеним пунктам в Криму повернуть історичні назви у відповідності із законом України про декомунізацію

Населеним пунктам у Криму повернуть історичні кримськотатарські назви. Про це повідомив голова українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає Радіо Свобода.

«Відповідно до закону про декомунізацію, не передбачено будь-які винятки щодо тих територій, які зараз анексовані Росією чи контролюються терористичними угрупованнями в Донецькій та в Луганській областях. Тобто, незважаючи на те, що там немає можливості в силу об’єктивних причин провести громадські слухання, населені пункти там будуть перейменовані», – каже він.

В’ятрович наголосив, що в цьому питанні інститут активно контактує з Меджлісом кримськотатарського народу.

Водночас, поки півострів фактично перебуває під російською окупацією, назви буде змінено лише на географічних картах України та світу.

Нагадаємо, в жовтні 2015 Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив про необхідність вже зараз ухвалити окремий закон про повернення історичної топоніміки в Криму.

«Це має дуже велике значення. Якщо держава ухвалює рішення про перейменування, всі ці найменування будуть відображені у всіх світових картах. Не в тих, що окупаційна влада в Росії чи в Москві друкує, а саме всі інші країни світу. Тому що вони будуть дотримуватися міжнародного права», – наголсив тоді Джемілєв.

Читайте: Портрети «щорсів» замінять на українських героїв

БЕЗ КОМЕНТАРІВ