19 березня в Роздольненському «районному суді» призначене засідання, на якому Балуху обиратимуть запобіжний захід уже в рамках ще одного провадження

Політв’язень з Криму Володимир Балух, якого суд окупантів засудив до 3 років і 7 місяців колонії-поселення, оголосив безстрокове голодування. У такий спосіб він протестує проти незаконного рішення суду про ув’язнення, яке набуло чинності. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«Таким чином українець висловлює протест проти незаконного вироку у сфабрикованій проти нього кримінальній справі», – йдеться в повідомленні.

Володимир Балух відомий тим, що у грудні 2016 року на стіні власного будинку розмістив табличку з написом «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18». А в травні 2015 року на його будинку окупанти виявили прапор України, вивішений ще взимку 2013 року на знак солідарності з Євромайданом. Згодом прапор зірвали, а самого Балуха намагалися звинуватити в крадіжці запчастин від трактора та автомобіля ВАЗ.

ФСБ затримала Балуха вранці 8 грудня 2016 року. За повідомленням його дружини, російські силовики з’явилися з обшуками в село Серебрянка Роздольненського району Криму. Обшуки проводилися упродовж чотирьох годин у будинках Балуха та його матері. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Російський прокурор просив для українця 5 років і 1 місяць позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні, а також сплату штрафу в розмірі 20 тисяч рублів (9,2 тис. гривень).

Під час свого заключного слова на засіданні 15 січня Володимир Балух заявив, що справа проти нього «сфабрикована у зв’язку з його політичною позицією» і це не змусить його любити «нову Батьківщину».

16 січня Роздольненський райсуд в анексованому РФ Криму засудив Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4,6 тис. грн).

19 березня в Роздольненському «районному суді» призначене засідання, на якому Балуху обиратимуть запобіжний захід уже в рамках іншого провадження, порушеного за ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу Росії (Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).