Російський політв'язень і блогер Дмітрій Шипілов отримав в Україні офіційний статус
Російський політв’язень і блогер Дмітрій Шипілов отримав в Україні офіційний статус

Україна прихистила російського блогера. Політичний притулок отримав журналіст з РФ Дмітрій Шипілов. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Прохання про отримання політичного притулку Шипілов подав 25 лютого 2015 року на одному з прикордонних пунктів між Україною та Білоруссю, проте отримав відмову.

«Десятимісячна епопея нарешті закінчилася. Усім дякую», – написав він.

Дмитро Шипілов народився в Кемерові (РФ). У 2012 році суд засудив його до 11 місяців виправних робіт за публікації про губернатора Кемеровської області Амана Тулєєва та начальника обласного департаменту культури й національної політики Лариси Зауервайн, що були визнані образливими. Журналіст своєї провини не визнав і поїхав до Москви.

10 вересня 2014 року Шипілова затримали в Підмосков’ї. Саме тоді у виданні «Новий Кузбас» було опубліковане інтерв’ю Шипілова з організатором «Маршу за федералізацію Сибіру», художником Артемом Лоскутовим.

У зв’язку з тим, що блогер «ухилився від виправних робіт», Кемеровський суд змінив йому покарання на три місяці позбавлення волі. Після затримання в Підмосков’ї журналіста етапували до Кемерова. Він вийшов на волю 29 грудня 2014-го, повністю відбувши термін покарання.

У лютому 2015 року Шипілов виїхав із Росії. Зараз живе та працює в Україні.

Посвідчення біженця

БЕЗ КОМЕНТАРІВ