Найдовший випробувальний політ тривав лише трохи більше двох хвилин, ракета пролетіла 22 милі перш ніж втратити контроль і розбитися

Нова російська ядерна ракета, якою вихвалявся Владімір Путін і яка нібито має необмежений радіус дії, провалила всі випробування – пролетівши певну відстань, вона втрачала контроль і розбивалася. Про це повідомляє CNBC з посиланням на поінформовані джерела.

Як відомо, 1 березня в посланні Федеральним зборам президент РФ заявив про створення новітньої зброї, зокрема крилатої ракети з надпотужною ядерною установкою, підводного безпілотника і новітньої лазерної зброї. Тоді Путін заявив, що не блефує, тому не слід розгойдувати човен «на ім’я планета Земля», запроваджуючи проти РФ санкції та інші обмеження.

За словами джерел, які знайомі зі звітом розвідки США щодо програм озброєння, крилата ракета була протестована чотири рази в період з листопада по лютий і щоразу – провально. Розвідка прийшла до висновку, що найдовший випробувальний політ тривав лише трохи більше двох хвилин, а ракета пролетіла 22 милі перш ніж втратити контроль і розбитися. Найкоротший тест тривав чотири секунди, коли ракета пролетіла п’ять миль.

Зброя, яка знаходиться в розробці з початку 2000-х років, як вважають, використовує двигун з бензиновим двигуном для зльоту, а потім перемикається на ядерний двигун для польоту. Випробування, імовірно, показали, що ядерний двигун крилатої ракети не запустився і зброя не змогла досягти здатності необмеженого польоту, яким хвалився Путін.

Джерела повідомили, що накази проводити тести віддали високопоставлені кремлівські чиновниками попри заперечення інженерів, які висловили стурбованість з приводу того, що система досі перебуває в зародковому стані.

При цьому CNBC повідомляють, що інша російська ракета з ядерною боєголовкою пройшла два успішних випробування і буде готова для озброєння армії до 2020 року. Зазначається, що в даний час у США немає захисту від цієї зброї.