За два місяці фінансові втрати «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищать 2,1 млрд грн, що ставить під сумнів можливість подальшого фінансування поточної операційної діяльності

У ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», де з 16 травня триває страйк працівників залізничного цеху, вперше за 12 років заговорили про фінансову кризу. Про це пише Економічна правда.

Як розповів фінансовий директор комбінату Сергій Плічко, спостерігається різке зниження обсягів виробництва. Для того, щоби пережити цю важку фінансову ситуацію, може бути ухвалене рішення про призупинення низки проектів і соціальних програм. Виплата зарплати за червень також стоїть під питанням.

«Все залежить від того, чи зможемо ми до кінця травня стабілізувати виробництво та вийти на прийнятний фінансовий потік, що дозволяє нам продовжувати операційну діяльність», – сказав Плічко.

«Ми закінчили квітень з негативним грошовим потоком в розмірі понад 600 мільйонів гривень. Іншими словами, ми витратили більше, ніж заробили. Що стосується травня, то попередні розрахунки ми вже зробили і можу сказати, що фінансові втрати орієнтовно становитимуть понад 1,5 млрд гривень», – зазначив Плічко.

«Разом за два місяці фінансові втрати перевищать 2,1 мільярда гривень, що ставить під сумнів можливість подальшого фінансування поточної операційної діяльності», – додав він.

Нагадаємо, 16 травня працівники залізничного цеху криворізького гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал» розпочали акцію протесту через неналежні умови праці та низьку заробітну плату. Представники профспілки підприємства стверджують, що на заводі необхідно провести капремонт обладнання, оскільки воно перебуває в аварійному стані.

18 травня криворіжці, які працюють на АМКР, продовжують частковий страйк. Люди знаходяться на території заводу і неподалік основного КПП. Їхні вимоги залишаються незмінними – зарплата в 1000 євро і дотримання роботодавцем всіх домовленостей.

У ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вважають страйк залізничників незаконним. Компанія зазначає, що такі позапланові збої в роботі виробничих агрегатів украй негативно позначаються на функціонуванні газотранспортної системи. Крім того, у ПАТ зазначають, що існує реальна загроза вибухів газопроводів внаслідок перепадів тиску, що може призвести до техногенної катастрофи в масштабах не тільки комбінату, а й всього міста.

«ArcelorMittal Кривий Ріг» – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом «ArcelorMittal Кривий Ріг» і низкою малих компаній, зокрема, ПАТ «ArcelorMittal Берислав».