Російська влада приховує смерть своїх найманців у Сирії

Служба безпеки України оприлюднила чергові докази приховування владою РФ фактів масових втрат російських найманців позаштатного підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК «Вагнер» на території інших країн. Про це інформує прес-центр СБУ.

«Рівно рік пройшов з часу, коли 07.02.2018 року внаслідок зухвалої атаки під час перемир’я на сили сирійської опозиції у районі Дейр-ез-Зору загинули понад сто російських «їхтамнетів». Наявні в СБУ матеріали свідчать, що участь бійців «ПВК Вагнера» у цьому цинічному нападі безпосередньо оплатив російський бізнесмен та «кремлівський повар» Є.Пригожин. Дослівно, мовою оригіналу наявних в СБУ документів «ваша задача ‒ отжать нефтяной заводик за приличную премию», – йдеться у повідомленні.

СБУ встановила та у жовтні минулого року оприлюднила список 206 російських найманців так званого «пригожинського наступу», більшість яких у 2014-2017 роках брала  участь у терористичній діяльності на Донбасі. Щонайменше 64 члена «ПВК Вагнера» загинули: 57 громадян РФ, двоє з яких також мають громадянство Молдови та України відповідно, шістьох громадян України та одного Вірменії.

«Але російська влада продовжує брехати власному народу і світовій спільноті та фактично відмовляється визнавати померлими всіх знищених членів «ПВК Вагнера», ‒ наголошують в СБУ.

Як черговий доказ Служба безпеки оприлюднила фото внутрішніх паспортів загиблих 7 лютого минулого року в Сирії 57 громадян РФ. Лише стосовно чотирьох осіб під час перевірки повідомляється про недійсність паспортів «у зв’язку зі смертю», відносно ще двох – «вилучено, знищено». Решта 51 паспорт продовжують вважатися дійсними, навіть через рік з дати загибелі найманців.

«СБУ не виключає, що цинічне приховування російською владою смерті найманців використовується Є.Пригожиним, керівництвом ГУ ГШ ЗС РФ та командуванням «ПВК Вагнера» для особистого збагачення через привласнення «заробітку мертвих душ», які продовжують рахуватися живими за штатним розписом цього терористичного підрозділу. У цьому випадку мова може йти про заробіток у два мільйони доларів США», ‒ інформує прес-центр СБУ.