Український олігарх регулярно зустрічається зі своїм кумом Путіним

Український олігарх та кум президента РФ Віктор Медведчук може потрапити до санкційного списку США. Про це заявив депутат від БПП Іван Вінник з посиланням на власні джерела, передає 112 Україна.

«З обґрунтованих джерел стало відомо, що Медведчука США вносять в санкційний список у зв’язку з російською агресією проти України», – сказав Вінник.

«Тому ці зустрічі (з Путіним, – ред.) і підтвердження в офіційних джерелах шкодить його ситуації у зв’язку з реалізацією певних персональних, фінансових, економічних санкцій, які можуть бути застосовані до особи», – додав він.

Нагадаємо, авіасполучення між Україною та РФ припинено з 00:00 25 жовтня 2015 року з огляду на запровадження санкцій проти авіакомпаній. Однак, літак Медведчука і досі продовжує літати в Москву прямим авіасполученням.  У Державній авіаційній службі тоді ще в 2016 році пояснили, що спецборт українського олігарха Віктора Медведчука зареєстрований в Арубі (Нідерланди), тому заборона на польоти з України в Росію на нього не поширюється.

За даними росіських ЗМІ упродовж останніх двох років президент Владімір Путін регулярно зустрічається з зі своїм кумом Медведчуком під час поїздок на окупований півострів Крим.

Як віломо, Медведчук є представником України гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Перед новим роком попри постійні спроби провести обмін заручниками, він приїхав до свого кума Путіна і попросив посприяти обміну. Перший етап звільнення українських заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Українська сторона передала бойовикам Донбасу 233 людини, а забрала – 73.

10 січня Путін знову зустрівся із Медведчуком. Вони говорили про другий етап обміну – звільнення громадян України, яких тримають на території РФ. Український олігарх заявив, що обмін полоненими може пройти за формулою «83 на 29».