Віктор Медведчук заявив, що вважає Крим українським

Глава політради партії «Опозиційна платформа – За життя» і кум президента РФ Віктор Медведчук виправдовує видачу російських паспортів на Донбасі тим, що з 2014 року на території окупованих Донецька і Луганська немає системи українських державних органів. Про це він сказав в інтерв’ю Російській службі ВВС.

«Якщо ви мене запитаєте, чому я виправдовую дії Росії, я вам відповім: з 2014 року на території Донецька і Луганська немає системи українських державних органів. За цей час повноліття досягли десятки, якщо не сотні тисяч людей на цих територіях. У них немає взагалі документів, що засвідчують особу. Україна їх не видає. Що ці люди повинні робити?», – сказав Медведчук.

Водночас Медведчук заявив, що вважає Крим українським: «Я вважаю, що і Крим – це територія України. Чого ви пожвавилися? А що, я колись інше говорив?».

На запитання, чи говорить він таке ж своєму куму Путіну, Медведчук відповів: «Ну, звичайно, а як же! Ви думаєте, що я дав інтерв’ю, а він не знає, про що я говорю? Зрозуміло, що він не відслідковує мої інтерв’ю, але він же знає мою позицію».

За словами Медведчука, Путін на це йому нічого не відповідає, оскільки кожен з них дотримується своєї думки.

«У кожного своя думка. Він же глава держави. Він повинен відстоювати інтереси держави. Він їх відстоює. А я як політик, як громадянин України представляю українські інтереси, і тому я так вважаю», – сказав Медведчук.

Нагадаємо, на першому з’їзді партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук заявив про необхідність закріпити у Конституції автономний статус Донбасу.

Генпрокуратура порушила кримінальне провадження про можливу державну зраду та сепаратизм Віктора Медведчука.