prezy-dent-ukrai-ns-kogo-anality-chnogo-tsentru-oleksandr-ohrimenko
Охріменко радить нести валюту в банк

Прогноз МВФ про те, що Україні загрожує курс по 46 гривень за долар, пов’язаний з тим, що в меморандумі фонду є цілий розділ, пов’язаний з ризиками. Про це повідомив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, пише znaj.

За словами експерта, МВФ завжди прогнозує, що буде після того, як погасять всі його кредити. Варіант того, що Україна погасить свій кредит, там навіть не розглядають.

У МВФ це розуміють, додав Охріменко, тому прорахували графік до 2026 року, в якому є динаміка платежів, і дійшли висновку, що вже наступного року можуть бути великі проблеми. «Згідно з розрахунками фонду, ми повинні будемо погасити близько 5,6 мільярда. І це без кредитів, адже кредити там рахують окремо, їх там близько двох мільярдів».

«У МВФ вважають і сказали – у вас є ризик, якщо ви нічого не зробите і у вас нічого не вийде, то курс почне рости шаленими темпами. Тож моя порада населенню – несіть валюту в банк», – підсумував експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 вересня головний кредитор України – Міжнародний валютний фонд – завершив другий перегляд програми співробітництва з Україною і схвалив надання третього кредитного траншу обсягом 1 мільярд доларів.

16 вересня МВФ вже перерахував Україні третій транш.