1
Микола Мартиненко та Давид Жванія

В «урановій справі» Миколи Мартиненка, якого вважають наближеним до Президента України Петра Порошенка і Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, з’явився ще один фігурант. Депутат від «БПП» Сергій Лещенко пише, що австрійська компанія-посередник Steuermann належить кузену Давида Жванії Олександру Іосселіані, передає Українська правда.

За його словами, зі своїх джерел йому вдалося отримати документи про кінцевого бенефіціара ліхтенштейнської компанії Nemessis Anstalt, яка володіє 100% акцій компанії Steuermann.

Ним виявився громадянин Грузії, кузен бізнес-партнера Мартиненка Давида Жванії Олександр Іосселіані.

1«Наявність Іосселіані як кінцевого бенефіціара підтверджує також викладену Жванією в інтерв’ю «Українській правді» версію про те, що компанія Steuermann створювалася для торгівлі абразивами, але після Революції гідності Мартиненко вставив її як «прокладку» в схему постачання урану. При чому розпоряджатися «наваром», зі слів Жванії, міг тільки Мартиненко», – написав Лещенко.

fce5c2e-183f6-iosselianiКрім того, Іосселіані фігурує і в іншій скандальній історії, пов’язаній із Мартиненком.

«Зокрема, для реалізації титанової продукції «Об’єднаної гірнохімічної компанії» на підприємство було заведено ще одного посередника – австрійську компанію Bollwerk. Як випливає з бази даних Держслужби статистики, Іосселіані очолював… представництво Bollwerk в Україні», – розповів Лещенко.

2Як повідомляв Інформаційний Акцент, НАБУ розпочало розслідування стосовно службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» за фактом закупівлі за завищеними цінами уранового концентрату в австрійського товариства Steuermann Investitions.

Сам Мартиненко всі звинувачення відкидає. Наразі щодо екс-депутата проводяться розслідування в Швейцарії, Австрії, Чехії та Україні.

Нагадаємо, Солом’янський суд Києва дав дозвіл казахським силовикам провести обшуки в «Эксимбанк Казахстан» в Астані та вилучити докази щодо схем закупок уранового концентрату українським «СхідГЗК».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ