Квіташвілі й Шурма обмінялися взаємними звинуваченнями
Квіташвілі й Шурма обмінялися взаємними звинуваченнями

Депутат від «Опозиційного блоку» Ігор Шурма та міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі обмінялися звинуваченнями. Інцидент стався під час Години уряду у Верховній Раді 29 січня, пише Newsru.com.

Ставлячи запитання, колишній «есдек» і побратим Віктора Медведчука Шурма заявив: «Міністерство охорони здоров’я перетворилося сьогодні на міністерство попрошайки».

«Реформи взагалі відсутні. Чому? По-перше, за цей рік 4 рази мінявся штатний розпис. По-друге, взагалі не проводяться колегії. Мало того, що немає реформ, ще й не виконуються закони – наприклад, закон про екстрену медичну допомогу», – сказав він.

«18 числа, зі слів міністра, все було нормально по грипу. Як сніг на голову – сьогодні 150 померлих. У мене запитання до Кабміну: якщо ви поділяєте роботу міністерства, то ви не заслуговуєте довіри. Якщо ви не поділяєте роботу міністерства – чому ви його (звіту) не заслуховуєте і не даєте оцінку і не допускаєте до роботи професійних міністрів?» – додав Шурма.

На це Квіташвілі відповів: «Реформи починаються ухваленням базових законів, які у вашому комітеті лежать уже з липня (2015 року) в 15 різних редакціях. Ухвалюйте будь-яку редакцію!».

«Я бачив кадри комітету (з питань охорони здоров’я, – ред.) позавчорашнього. Я такі образи, які особисто ви й пані Бахтеєва – я не знаю, як це взагалі висловити, слів не вистачає…», – зазначив голова МОЗу.

«Я від вас жодних претензій не прийматиму, абсолютно, доки ви публічно не вибачитеся перед моїми заступниками, перед міністерством і людьми, які там сиділи, які працюють 20 годин на день – і Ви даєте собі можливість на них… абсолютно незрозумілими методами розмовляти з ними», – сказав він.

«Тож, будь ласка, притримаєте свої претензії при собі, ухвалюйте закони й займайтеся тією справою, якою ви повинні як депутат займатися», – заявив Квіташвілі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, новим міністром охорони здоров’я може стати Борис Тодуров, директор Національного інституту серця. Його кандидатуру пропонує парламентська коаліція.

Нагадаємо, 2 липня 2015 року чинний міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі написав заяву про відставку. Однак її досі не задовольнив парламент.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі вважає, що Квіташвілі варто поступитися міністерським кріслом «більш агресивному» політику.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ