Квіташвілі
МОЗ звинуватили у смерті шести людей. Квіташвілі спростовує

Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка проінформують про публічне представлення результатів розслідування щодо діяльності посадових осіб Міністерства охорони здоров’я, а остаточне рішення ухвалить уряд на найближчому засіданні. Про це за підсумками представлення заявив віце-прем’єр Валерій Вощевський, повідомляє Укрінформ.

Акт про результати службового розслідування, яке провело Національне агентство з питань державної служби, оприлюднив її очільник заступник голови Нацдержслужби Олександр Скопич. Згідно з висновком комісії, недоліки в системі охорони здоров’я мають системний характер, а робота міністерства організована неналежним чином.

Зокрема, члени комісії дійшли висновку, що міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі не подбав про те, щоби вчасно організувати закупівлю медичних товарів і ліків для медзакладів, до того ж у МОЗ зволікали з відправленням за кордон важкохворих дітей та бійців АТО, в результаті чого шестеро людей померли.

У свою чергу, керівники МОЗ надали докладні пояснення щодо кожного пункту висновків комісії. Квіташвілі подякував комісії за роботу, водночас звинуватив частину її членів у необ’єктивності та політичній заангажованості. Він також відкинув звинувачення у смерті дітей, оскільки, за його словами, члени комісії не включили до своїх висновків інформацію про те, як і від чого померли хворі.

«Коли робиться таке розслідування і наводяться ось такі факти, не вказуються дати, а йдеться про життя й смерті людей, коли потім учасник цієї комісії до опублікування цього акту розповідає ЗМІ, що на моїй совісті життя 6 дітей, і він бреше, я взагалі ставлю під питання весь цей акт – як його легітимність, так і все, що там написано», –  наголосив Квіташвілі.

Нагадаємо, 2 липня міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі написав заяву про відставку. У свою чергу, голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі вважає, що Квіташвілі варто поступитися міністерським кріслом «більш агресивному» політику.

16 липня на сайті Національної ради реформ були опубліковані проміжні результати моніторингу прогресу впровадження реформ в Україні за 17 пріоритетними напрямками. Найменш результативною, за підсумками шести місяців 2015 року, виявилася реформа системи охорони здоров’я.

Читайте: Комбат: військові підуть війною на МОЗ, якщо онкохворих дітей залишать без лікування

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ