борг
Оглядач Tageszeitung: майстрений блеф Києва добив кредиторів

«Київ майстерно блефував. Намагаючись добитися списання майже 20 млрд доларів боргів, він непогано навчився тиснути на партнерів», – пише оглядач німецької газети Tageszeitung Бернахард Клазен. Київ то погрожував ввести мораторій на виплати боргів, то ставив під сумнів бажання інтегруватися на Захід, в той час як українські ЗМІ попереджували про другу Грецію. «В результаті київська влада «добила» кредиторів, які ще кілька тижнів тому не хотіли списувати ані відсотка», – зазначається в статті.

Зрозуміти, що Київ здобуде цю перемогу, можна було ще наприкінці липня, коли МВФ перевів Україні чергові 1,7 млрд. доларів, хоча до згоди Києва з кредиторами було ще дуже далеко, а сам МВФ довгий час прив’язував нові кредити виключно до згоди, зазначає автор.

Що Київ зробить з фінансовими коштами, що вивільнилися? Підвищить допомоги з безробіття, стипендії студентам або заробітну плату й пенсії держслужбовцям? Або спрямує їх на обслуговування решти кредитів, поповнить валютні резерви, витратить гроші на військову машину?

Всіх «здивував очільник українського МВС Арсен Аваков: вітаючи прем’єр-міністра та міністра фінансів із частковим списанням боргу, він подарував обом розписні гільзи від танкового снаряда й поставив у них по букету квітів», повідомляє автор.

«Чи хотів він дати зрозуміти, що відтепер в Україні, як у приказці про мечі й орала, зі снарядних гільз будуть робити вази для квітів, чи просто хотів показати, що тепер у країни є гроші на нові снаряди?», – міркує журналіст.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, економічний експерт Олег Устенко дав оцінку угоди про рестуктуризацію боргу між Україною та міжнародними кредиторами. Зокрема, він розповів, що у разі, якщо рівень зростання ВВП України перевищуватиме 4% у період з 2021 по 2040 рр., з кожного наступного відсотка зростання Україна сплачуватиме кредиторам близько 40%.

Нагадаємо, комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу та відстрочити виплату решти боргу на чотири роки.

Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ у березні цього року. У червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна «теоретично» наприкінці липня може оголосити мораторій на виплати в разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак, згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес та укладання угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на 120 млн дол.

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ