Вибори президента РФ відбудуться 18 березня – в четверту річницю анексії Криму

Комітет виборців України вимагає порушити кримінальні провадження щодо 10 тисяч членів виборчих комісій, що залучені до незаконних виборів президента Росії у Криму. Відповідне звернення до Прокуратури АР Крим оприлюднене на сайті КВУ.

«Кожен житель АР Крим напередодні голосування 18 березня має зробити вибір щодо співпраці із російською владою. Особи, які будуть залучені до виборів як члени комісій, повинні нести відповідальність згідно українських законів», – йдеться в повідомленні.

У Комітеті виборців України наголошують, що в діях членів так званих виборчих комісій, що сприяють організації виборів, містяться ознаки державної зради.

«Частина інформації щодо осіб-організаторів виборів президента РФ в Криму доступна на веб-сайтах відповідних виборчих комісій», – йдеться в повідомленні.

Загалом, за даними КВУ, мова йде про близько 10 тисяч жителів анексованого Криму, що можуть бути залучені до організації виборів.

«Їхні дії підпадають під статтю 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), що карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років», – зазначається у зверненні.

На тимчасово окупованій території АР Крим незаконно сформовані 27 територіальних виборчих комісій, 1164 дільничних виборчих комісій. У  місті Севастополь – чотири територіальні виборчі комісії та 181 дільнична виборча комісія.

Як відомо, вибори президента РФ відбудуться 18 березня – в четверту річницю анексії Криму. У разі перемоги це буде четвертий термін для Путіна на посаді президента Росії без урахування часу, коли главою держави був його наступник Дмітрій Медведєв. У той час Путін керував державою на посаді прем’єра.

Читайте: Путін особисто підтягуватиме явку на виборах в анексованому Криму