Кириленко обіцяє, що уряд продовжить посилювати підтримку та увагу до української мови

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко запевнив, що уряд буде і надалі посилювати підтримку та увагу до української мови. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу віце-прем’єра.

«Ми так чи інакше вийдемо на ухвалення нового закону про мову на зміну сумнозвісному нищівному закону, прийнятому за часів Януковича», – заявив Кириленко.

За його словами, під час російської агресії питання мови – це питання, насамперед, національної безпеки.

«Там, де була повага до української мови – Україна зберігає суверенітет, там, де не було поваги і буяла путінська пропаганда – там тепер війна і тимчасова окупація», – підкреслив урядовець, додавши, що система освіти має стояти на сторожі підтримки та розвитку української мови.

Віце-прем’єр-міністр також повідомив, що в липні буде ухвалюватись новий закон про освіту. Кириленко прогнозує гострі дискусії стосовно 7 статті, яка унормовує мовні питання.

«Ми повинні забезпечити таку редакцію нового закону, що передбачає обов’язкове вивчення в усіх школах української мови. Національні меншини також мають володіти державною українською мовою, і водночас мати можливість вивчати свою рідну мову. Не можна допускати маніпуляцій, котрі ставлять будь-яку мову вище української», – заявив Кириленко.

1 КОМЕНТАР

  1. Вот видно савушкинскую тварь по методичке. Вы твари раше-фашистские, тоже самое воете в СМИ по беларускому языку. Что его не существует, это “латынь” мертвый язык и существует реально только “русский язык”. Ты, гнида, за разжигание межнациональной розни ответишь, в том числе

Comments are closed.