Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Тяжкі часи настали для українських бензинових олігархів. Мало того, що Арсеній Яценюк змусив їх знизити ціни на АЗС, так він ще й на святе посягнув — забороняє бодяжити бензин! Ну хіба можна так із серйозними людьми чинити — прямо, кисень перекриває.

Сьогодні на Кабміні віддав доручення Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів та Державної фіскальної службі. І, головне, навіть приготуватися не дозволив. Цитую: «Терміново групу сьогодні по всіх основних заправках відправити для відбору проб. Саме сьогодні, тому що завтра вже поміняють. І я прошу Державну фіскальну службу допомогти органу із захисту прав споживачів з’ясувати якість бензину всіх основних операторів».

Загалом, усім хто планував заправлятися, раджу зачекати пару днів. Скоро за ті ж самі гроші отримаємо паливо кращої якості.

Тут є два важливих, на мій погляд, моменти. Перший — у процесі наведення порядку на ринку нафтопродуктів непогано було б трохи притиснути тіньовий ринок бензину. Хто не в курсі — там дуже серйозні люди й великі гроші. Їх потрібно виводити з тіні та змушувати грати за загальними правилами. Якість, податки — всі ці речі.

Друге — перевірки це важливо, але непогано було б організувати якусь гарячу лінію, хоча би сторінку в ФБ, для зворотного зв’язку з водіями. Щоб можна було повідомляти, де бензин явно бодяжний.

Зрештою, автовласники найбільше зацікавлені в якості. Ми допоможемо уряду, уряд допоможе нам.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ