Кирило Сазонов, політолог, блогер

Зрада на рівному місці.

Адепти зради іноді нагадують мені героя анекдоту, який не міг заснути і думав про те, чи є Бог, чи його немає. Лежав із заплющеними очима і сумнівався: «Є? Чи ні? Напевно, ні. Так, точно – ні. Або все ж таки є? Може бути, що і є. Хоча… ». І тут він почув втомлений голос із порожнечі: «Та немає мене, немає! Спи вже!». Так ось наша армія любителів зради, яка складається з панікерів, маргіналів, що рвуться до влади, і просто довірливих слухачів влаштувала чергову істерику. Випадок настільки характерний, що я розповім в деталях.

Причиною «сенсації» стало повідомлення Генпрокуратури про розслідування розкрадань під час будівництва україно-російського кордону, що його часто називають «Стіна». Розкрадання в особливо великих, як часто і буває у нас на будь-якому будівництві. Далі пішли такі логічні ланцюжки і народна творчість, що жанр анекдотів просто відпочиває. Коаліція буде знищена, Захід відвернеться, Путін перейде в наступ – весь набір кліше під гаслом «Ми всі помремо». А сенсація насправді висмоктана з пальця або звідки вони зазвичай там висмоктують ці інформприводи. Гаразд, видихаємо і плавно повертаємося в реальність.

Дійсно, ГПУ проводить розслідування щодо розкрадань коштів на зміцненні кордону. Що абсолютно правильно. І вже є перші результати, видно сліди і зрозуміло місцями, до кого вони ведуть. Але всі ці слідчі дії проводяться щодо суб’єктів господарювання, які безпосередньо займалися будівництвом. А минулий і нинішній уряди до самого процесу відношення не мали взагалі. На мій погляд, до речі, краще б все це курирували з Києва, але децентралізація. І ситуація там проста. Кабмін виділяє гроші на будівництва обласним адміністраціям. Все, крапка.

Далі вже на рівні губернаторів і профільних заступників укладаються договори з підрядниками. Так ось ці самі підрядники в процесі дещо вільно обходилися з державними грошима, що в принципі неправильно. І тепер на них чекають захоплюючі бесіди зі співрозмовниками з відповідних органів. А сенсації насправді ніякої немає, якщо уважно читати повідомлення. Хоча, якщо зраду активно розганяють, значить це комусь потрібно, правильно?

Традиційно апокаліптичні прогнози щодо політичної та економічної ситуації в Україні видають на замовлення Кремля. Можуть, звичайно, і наші популісти, які дуже хочуть повернутися до влади, генерувати подібні новини. Та й сам Петро Олексійович, чого гріха таїти, завжди радий натиснути на партнерів по коаліції, щоб отримати зайвий шматочок влади, тому що весь час мало. І не секрет, що у нас є не тільки спеціально навчені люди, а й спеціальні ЗМІ, завдання яких якраз розганяти зраду, кричати, що скоро ми всі помремо, російських військ там немає, і вимагати почути голос Донбасу. Поки не пізно. Але для збереження психічного здоров’я їх краще не слухати. Вистачає реальних проблем, щоби пускати до себе в голову ще й вигадані…

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ