Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Дуже люблю слухати виступи Юлії Тимошенко. Це завжди яскраво, красиво, з експресією і дуже переконливо. Просто в транс впадаєш, коли слухаєш. Заворожує. І тільки через деякий час, коли мозок виходить зі стану заціпеніння, починаєш аналізувати.

Так от, перед новорічними святами лідер партії «Батьківщина» в ефірі «Свободи слова» на ICTV дуже сильно лаялася. У принципі, за її словами, погано все у нас. Взагалі нічого хорошого. Тотальна зрада і неминуча смерть. Винні всі, але особливо уряд і прем’єр.

З мотивацією тут усе зрозуміло і аналізувати нічого, але одна фраза мені особливо сподобалася. «Вибачте за емоції, але іноді хочеться придушити вихованців, блін», — заявила Тимошенко.

Ось з цього місця хочеться детальніше, бо бажання Юлії Володимирівни я підтримую. Щоправда, вона напевно натякала на уряд — але я думаю, що починати процес «придушення» Юлії Тимошенко варто було б із інших своїх вихованців.

Наприклад, Павло Лебедєв — колишній нардеп від БЮТ. Отримав від Юлії Володимирівни путівку у велику політику, перебіг до Януковича і став міністром оборони. Саме він активно руйнував нашу армію, готуючи здачу України російському агресору. Зараз займається забудовою окупованого Севастополя і є віце-президентом Російського союзу підприємців. Хороший «воспітаннічек».

А глава «тіньового уряду України», який засідає в Москві, Володимир Олійник — він звідки взагалі взявся? До болю знайомий маршрут. Блок Тимошенко, мандат нардепа, перехід до Партії регіонів і втеча в Росію. До речі, перш ніж стати нардепом від БЮТ, Олійник дуже щільно дружив з СДПУ(о). Як і інший впливовий БЮТівець — Богдан Губський. Що в обох випадках не завадило їм опинитися в списках.

Можна згадати ще одного нардепа від БЮТ і близького соратника Юлії Володимирівни — Андрія Портнова. Тут можна обійтися без опису, персонаж досить відомий.

Якщо переходити від приватних прикладів до загальних, то міграція нардепів з БЮТ в обійми «двічі несудимого» Януковича носила достатньо масовий характер. Як і пізніше втеча цих хлопців до Росії.

Можна згадати 2008 рік, напад РФ на Грузію. Тоді у Верховній Раді зареєстрували такий тепер зрозумілий нам законопроект про визнання Росії агресором. Партія регіонів і БЮТ цей проект не підтримали.

Так що з Юлією Володимирівною я цілком погоджуюся — деяких її вихованців дуже хочеться придушити. Ось тільки — чому їх так багато?

І, як казав Жванецький: може, щось у консерваторії треба підправити?

Якщо стільки вихованців-зрадників — може, щось не так із вихователем?

Юлія Тимошенко спілкується із "вихованцем БЮТ" Андрієм Портновим - соратником Віктора Януковича, який згодом утік до Росії
Юлія Тимошенко спілкується із “вихованцем БЮТ” Андрієм Портновим – соратником Віктора Януковича, який згодом утік до Росії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ