Кирило Сазонов, політолог, блогер

Минулого тижня Петра Димінського подали в міжнародний розшук. Закономірний фінал в історії зі страшним ДТП, в якому загинула молода дівчина. І навіть той факт, що мама загиблої більше не має до бізнесмена претензій, анітрохи не знімає з нього провини.

Здавалося б, ситуація для власника ФК «Карпати» безвихідна. Його реально можуть екстрадувати. Адже це не кейс з Онищенком, коли кримінальне провадження на батьківщині можна пояснити бажанням відібрати у тебе бізнес. Тут все гранично зрозуміло: дорожня аварія вона і Великій Британії, і в Іспанії, і в США залишається такою ж аварією. І нікому в цивілізованому світі і в голову не прийде прихистити у себе того, кого звинувачують у вчиненні ДТП, що призвела до загибелі людей. Будь ти мільярдер або англійська королева – порушив правила, вбив людину – доведеться нести кримінальну відповідальність. Простіше кажучи, сісти в тюрму.

Але в штабі Димінського знаходять варіант! Еврика! Йому телефонували з України і запропонували продати телеканал? Отже, все спеціально підлаштовано, щоби рейдернути його бізнес-імперію! А як інакше? У справі ж замішана дружина народного депутата! До ворожки не ходи – це змова.

У розумієте «красу гри»? Ще вчора Димінський був звичайним підозрюваним у скоєнні смертельного ДТП. За типом пасинка Фірташа Калиновського, який також багато років ховався за кордоном. І раптом він перетворюється на українського Березовського, який втік за кордон від рейдерів у високих кабінетах. При таких розкладах його, звичайно, не можна видавати. У адвокатів з’являється серйозний козир опротестувати запит українських правоохоронців на видачу Димінського.

Зрозуміло, що цей спектакль насамперед розрахований на вразливу закордонну публіку. В Україні продати таку «туфту» набагато складніше, серйозно до всіх цих заяв з приводу рейдерства, звичайно, ніхто не ставиться. І не тому що у нас немає рейдерства. Його у нас повно. Просто, якби Димінський міг закрити справу (за якою, нагадаю, йому світить довга в’язниця!), віддавши один зі своїх неприбуткових активів (а ТБ це тільки витрати), він би давно це зробив. Але з огляду на суспільний резонанс – провернути це нереально. Залишається тільки імітувати…

Джерело: Кирилл Сазонов