Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Хтось хитрий вирішив спростити життя українським корупціонерам.

До законопроекту про бюджет на 2016 рік внесли маленьку, але дуже цікаву правку. Електронне декларування майна чиновників, на якому наполягав Євросоюз і громадянське суспільство в Україні, відклали до 1 січня 2017 року. Дуже акуратна правочка — внести зміни до абзацу такого-то законопроекту такого-то. Ніхто, за задумом організаторів, і не помітить.

Не вийшло. Помітили.

Обставини склалися так, що колишньої одностайності у фракції БПП давно вже немає. Є люди, орієнтовані на президента, а є внутрішньофракційна опозиція. Яка орієнтується на екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, що мріє повернутися в українську політику вже на чолі нової політичної сили. Чиї гроші стоять за цим процесом і які тіні намагаються не потрапляти на світ — питання окреме.

У цьому випадку достатньо розуміти, що «група Наливайченка», яку очолює народний депутат Віктор Чумак (він став членом Бюро із запобігання корупції, але мандат поки що не склав), використовує будь-яку похибку соратників по фракції. А це — генерали часів Кучми, борці з корупцією часів Януковича. Загалом, люди досвідчені й пильні. Я вважаю їх зовсім не друзями України, швидше навпаки — але в професіоналізмі не відмовляю.

Досвід є досвід. Зраду розкусять за дві секунди. Такий варіант повз них пройти не міг.

Наразі правка знайдена, оприлюднена — і Євросоюз вже в курсі. Залишилося розібратися — хто ж ця нехороша людина, яка затіяла махінацію. Представники групи Наливайченка обіцяють знайти «зрадників» уже після свят.

Але сам процес не вимагає особливих зусиль. Проект бюджету на 2016 рік, підготовлений Кабміном, не містив цієї норми. Про це свідчить текст урядового законопроекту, наведений на сайті Верховної Ради. У тексті, розданому депутатам, цього пункту не було. У стенограмі його теж не обговорюють.

Отже, коло пошуку винних звужується. Пункт про відтермінування до 2017 року електронного декларування був доданий депутатами під час розгляду поправок до другого читання. Тобто на бюджетному комітеті Верховної Ради, який очолює також член фракції БПП Андрій Павелко.

Це інший табір — президентський. Для хлопців Наливайченка — ворог, хоч і внутрішній.

Власне, поставити крапку в цьому розслідуванні можна за один день роботи Генпрокуратури. Встановити особу, потім зняти недоторканість і впаяти за підробку документів. Але тут м’яч знову на полі прихильників Порошенка. А Генпрокуратура кого попало допитувати і ловити не буде.

Тож скандальну поправку, швидше за все, приберуть. І прізвищ винних ми ніколи не почуємо. А ось у серіалі «закляті соратники по фракції БПП» не виключене продовження.

Пункт про відтермінування до 2017 року електронного декларування був доданий під час розгляду поправок до другого читання - на бюджетному комітеті Верховної Ради, який очолює член фракції БПП Андрій Павелко
Пункт про відтермінування до 2017 року електронного декларування був доданий під час розгляду поправок до другого читання – на бюджетному комітеті Верховної Ради, який очолює член фракції БПП Андрій Павелко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ