Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Український прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що ухвалювати зміни до Конституції потрібно лише після того, як народ висловиться з цього питання. Не президент, не депутати, не вузьке коло політиків — а весь народ.

«Настав час, щоб український народ сказав своє слово, якою має бути нова українська Конституція в новій європейській Україні. Ніхто, крім народу України, не має права визначати, яким буде Основний закон», — сказав Яценюк.

На Банковій стан паніки. Таких різких рухів від прем’єра ніхто не очікував. Але, якщо бути чесними, це — правильно. Конституція це не зручний інструмент на один день, це правила гри для всіх і надовго. Домовитися у вузькому колі, узгодити з Москвою і Берліном, проголосувати й поставити українців до відома — щонайменше не чесно.

Це наша країна. Президенти і депутати змінюються, так що найважливіші питання повинні ухвалювати ми. І ті, кого ми вибрали, мають виконувати наші рішення. А не навпаки, як декому здається.

Наразі у Верховній Раді немає трьохсот голосів за внесення змін до Конституції. І зібрати їх шляхом договорняків не вийде. Бо ми ризикуємо прийти до ситуації — коли бойовики отримуватимуть статус учасників бойових дій, а ми виплачуватимемо їм пенсії.

Можна ухвалювати таке рішення, не запитавши нас? Звісно, можна. Взагалі можна робити що завгодно, не питаючи в народу. Є один багатий чоловік у Ростові: він знає в цьому толк і може поділитися досвідом.

Український народ на Майдані довів своє право ухвалювати ключові рішення самостійно. Відстояв це право. І заплатив за це дуже дорого. Українці це право не віддадуть нікому, навіть не сумнівайтеся.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ