Кирило Сазонов, політолог, блогер

Чого раптом так активно заметушився Ігор Коломойський? Через джерела, підконтрольні господареві «Привату», останні кілька тижнів активно вкидається інформація про те, що Арсеній Яценюк найближчим часом очолить Нацбанк і це дуже погано, тому що він – погана людина. Це забавно хоча б тому, що сам інформпривід висмоктаний з пальця. Тобто маячня чистої води. Яценюк говорив, що хоче очолити Нацбанк? Ні. Хтось із його соратників про це говорив? Ні. Порошенко говорив, що його не влаштовує Гонтарєва? Ні.

Порошенко одноосібно, як президент, контролює Нацбанк, Генпрокуратуру, Міненергетики та УКРІНФОРМ. Ви уявляєте собі ситуацію, коли він добровільно віддасть один з цих напрямків лідеру іншої партії? Я – точно ні. Петро Олексійович не любить ділитися. І якщо після всіх матеріалів в ЗМІ та заяв політиків Гонтарєва всиділа в своєму кріслі, значить, питання заміни навіть не розглядається. А Яценюку це потрібно? В умовах падіння валютної виручки та ризиків для курсу зібрати на себе цей негатив? Ні. Та й для лідера партії, у якій друга за величиною фракція у ВР і без якої неможливе існування коаліції – це явне переведення з пониженням. Це той випадок, коли, якщо вже ви взялися нести нісенітницю, то ви повинні нести її дбайливо, щоб не розплескати. Нісенітниця хороша, коли вона повна. Тепер ключове питання – навіщо витрачати сили і ресурси на генерацію відвертої маячні?

Просто ця нічим не підтверджена «сенсація» дозволяє почати нову атаку на Яценюка. І ось Олександр Дубинський вже дає потужний текст про те, яким поганим прем’єром був Яценюк. Як купував вугілля в ОРДЛО під виглядом вугілля з ПАР і взагалі все зробив не так. Я нагадаю, що Міненерго завжди було «коронним промислом». Тобто це міністерство – квота президента. Всі питання з енергетики, газу, вугілля вирішуються в Адміністрації Президента. Так було за часів Кучми, Ющенка, Януковича і Порошенка. Колись Тимошенко пробувала в якості віце-прем’єра при Кучмі влізти в цю тему повз президента і потрапила до в’язниці. Вона повторила спробу вже в статусі прем’єра при Ющенкові та вилетіла у відставку. Азаров від цих питань мудро жахався, щоби не гнівити Януковича. Традиція жива – міністр Насалик не слухає Гройсмана, як і Демчишин не слухався Яценюка. Енергетика – це питання президента. Тому розповіді про вугілля – така ж нісенітниця, як самі чутки про Яценюка, який прийде в НБУ.

Що ми маємо по факту? Нездорову метушню навколо Яценюка, побудовану навіть не на домислах, а на чистій ненауковій фантастиці. І за всім цим процесом стоїть тінь Ігоря Валерійовича. Навіщо йому це – піди дізнайся. Помста? Це логічно. Свого часу саме Яценюк відібрав у нього контроль над «Укрнафтою», зламавши вельми жирні схеми. Потім підвищив ренту і виграв у Коломойського всі суди. Пізніше не дали забрати 2 млрд. кубів газу. Звичайно, як у старому анекдоті, осад залишився в душі.

Фактично Коломойський – другий в списку постраждалих від Яценюка олігархів після Фірташа. Дуже неприємні асоціації, звичайно. Фірташ кермував грошово-газовими потоками за часів Ющенка та Януковича, а зараз з тугою чекає на екстрадицію в США. Коломойський постраждав не так сильно, але від бюджетних потоків теж довелося відмовитися і заробляти на загальних підставах. Прикро, звичайно. Але чому тільки зараз? Або помста – це страва, яку подають холодною? З іншого боку, жити минулими образами навіть для схудлих олігархів – недозволена розкіш. Тут скоріше страх перед майбутнім. Раптом повернеться і ще щось забере? Фірташу, звичайно, тепер легше. Уже практично немає, чого боятися. Але ніхто не заздрить…

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ