Кирило Сазонов, політолог, блогер

Чудове інтерв’ю Віктора Медведчука прочитав в «Комерсанті». Без жартів, він прямим текстом озвучує те, чого хочуть в Кремлі. Цей сеанс самовикриття вважаю дуже корисним, в першу чергу, для уважних громадян України. Які прекрасно розуміють, що за всі озвучені Медведчуком «пряники» заплатити повинні ми. Своєю незалежністю.

Наведу найяскравіші цитати: «Для того, щоби цей «нормандський формат» дав певний поштовх, в першу чергу, Німеччина і Франція мають сьогодні в повній мірі вплинути на владу в Україні, щоби вона приступила до виконання мінських угод». Тобто це не з боку російського окупанта ведуться щоденні обстріли – це Україна не виконує угоди? Добре, далі з цього ж абзацу: «Потрібен діалог, потрібен діалог прямий Києва з Донецьком і з Луганськом». Знайома пісня, чи не так? Прямий діалог Києва з Донецьком і Луганськом? Ну, так, адже за версією Кремля і Медведчука у нас громадянський конфлікт. Між частиною України і повсталими проти хунти шахтарями і трактористами. І прямі переговори одразу покажуть це у всій красі. А Росія ні до чого, санкції можна знімати, «іхтамнєт». Конфлікт-то внутрішньоукраїнський.

З шахтарями і трактористами читачеві все зрозуміло без пояснень, а ось на Хунті лідер «Українського вибору» зупинився докладніше. Тому що повинні знати шахтарі і трактористи, прості росіяни та «іхтамнети», а також вся українська аудиторія «ми за мир», яка погоджується на капітуляцію – хто їм заважає. Правда, слова «хунта» і «карателі» з лексикону довелося прибрати. Новий затверджений термін – «Партія війни».

Дозволю ще одну цитату Медведчука: «Партія війни – це ті люди, які сьогодні заважають домовитися мирно і повернути Донбасс в Україну, а Україну на Донбас. Іншими словами, виконати мінські угоди. В першу чергу, це партія, яку очолює пан Яценюк, який своїми діями неодноразово і в минулому, і в даний час як керівник партії – а його фракція представлена ​​в парламенті – сповідує один принцип: Росія – це агресор, і з усім, що пов’язане з Росією, в Україні має бути покінчено. Це та «партія війни», яка закликає до створення з Росії образу агресора, яка категорично проти мирного врегулювання на Донбасі, яка сьогодні веде війну, в тому числі проти свого народу на території України». Я б сказав, що образ агресора Росія взяла на себе сама і активно його розвивала, а злитися на доктора, який просто ставить діагноз щонайменше нерозумно. Але всі і так вміють відокремлювати причину від слідства. А чому саме заважає ця «Партія війни» сьогодні?

Тема «особливого ​​статусу» Донбасу, амністії бойовиків, проведення там виборів під контролем агресора взагалі в центрі уваги. Медведчук кілька разів повертається до цього питання і досить прямо говорить – будуть політичні поступки з боку України, тоді можна говорити і про припинення вогню. Фактично прямий шантаж. «Якщо на горизонті виникне реальність реалізації мінських угод, саме політичної частини, тоді кожна зі сторін буде думати, загострювати відносини чи ні. І тоді тільки можна гарантувати стабільний, постійно діючий режим тиші», – цитую дослівно.

Нас чекає ще багато подібних ініціатив «зверху», «знизу» і навіть з Заходу. Різного роду мирні плани і заклики до взаємних поступок або «почути голос Донбасу». Але не ми почали цю війну. І закінчити її, прийнявши умови агресора, називається одним простим словом – капітуляція. Вона може бути навіть почесною і красивою, її навіть можна назвати «нейтралітетом з гарантією», але суті це не міняє. Позиція Кремля проста, як мукання – України, як дійсно незалежної держави, не існує. Й існувати не повинно. Тобто єдина ціна, на яку згодна Москва в якості відступного – наша свобода.

Джерело: Кирилл Сазонов