Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Шеф, усе пропало! Якщо коротко, то так можна охарактеризувати заяву, яку зробив у ефірі «Голосу Америки» власник агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» бізнесмен Юрій Косюк щодо зони вільної торгівлі з ЄС.

«Вони чітко захистили власні інтереси, а Україна програла. Тому я вважаю, що і зона вільної торгівлі, яку дуже сильно пропагують сьогодні, це обман України», — говорить Косюк.

І що нам з цим робити? Інтегруватися в Митний союз? Чи наші бізнесмени все-таки шукатимуть нові ринки і вироблять якусь стратегію розвитку?

З нинішнім курсом гривні до долара собівартість української продукції дозволяє успішно конкурувати в усьому світі. І споживання продовольства в світі зростає.

Є реалії — це інтеграція України в Євросоюз. Економічна, політична, ціннісна інтеграція. Це вибір українського народу, за який заплачено дуже високою ціною. І, так, цей шлях не буде простим.

Комусь краще жити за старими правилами — це зрозуміло. Але якщо інтереси суспільства суперечать комерційним інтересам окремих олігархів — хто повинен поступитися? Напевно, думки суспільства і олігархів розійдуться.

Проблема в тому, що Юрій Косюк це не просто представник великого бізнесу. Він — радник президента Петра Порошенка і, кажуть, один із спонсорів Михеіла Саакашвілі. То це що — загальна думка? Яке «зріє» у верхах?

А як же європейські цінності: безвізовий режим, чесні суди, реальна боротьба з корупцією, держава на службі в народу, а не навпаки?

Це зі списку пріоритетів викреслюємо? Чи вже викреслили?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ