Кирило Сазонов, політолог, блогер

Петро Порошенко заявив, що завдяки мінським угодами Україна отримала час і можливість для зміцнення своєї армії. І закликав не вірити тим, хто будує свою політичну кар’єру на «огульній критиці Мінських угод». А давайте з цього місця детальніше? Тому що це важливо.

Так, президент говорить правду – завдяки мінським угодами Україна отримала час і можливість для зміцнення своєї армії. За три роки завдяки спільним зусиллям волонтерів, добровольців, держави була створена сильна боєздатна українська армія. З нуля – це факт. Відновлювали бронетехніку, шукали для неї паливо і акумулятори, збирали на нормальний камуфляж і бронежилети.

Дуже багато історій можна розповідати про цей дійсно героїчний і неймовірний час. У сухому залишку практично на голому місці з’явилася одна з найсильніших і найбоєздатніших армій в Європі. А може і найсильніша та найбоєздатніша – бажаючих перевіряти мало, один божевільний, який несе важкі втрати, отримуючи від нашої армії по зубах на Донбасі. І в той момент Мінські угоди дали нам необхідний час. Хоча, будемо справедливими, якби російська армія вже тоді не отримувала по зубах від українських ЗСУ і добробатів, ніхто угоду з нами не підписав би. Час ми використовували з користю. Що далі?

А далі Мінські угоди при «правильному» кремлівському трактуванні стануть для України великою пасткою. І вже не військовим вторгненням, а внутрішньополітичною грою Москва домагатиметься своєї первісної мети. Тобто знищення української незалежності.

Вибори в Донбасі під дулами російських автоматів. Особливий статус Донбасу з повністю підконтрольною Кремлю місцевою владою. Амністія для бойовиків і перетворення їх на «народну міліцію». Практично вся система влади на Донбасі та правоохоронці з судами контролюються місцевими вождями, тобто Москвою, і Києву не підкоряються. Натомість отримують захищене фінансування з українського бюджету (тут децентралізація їм зовсім не потрібна). Як бонус – право вето на зовнішньополітичні рішення Верховної Ради.

До чого призведе реалізація такого плану? Правильно, до параду суверинитетів інших регіонів і вибуху протестів в столиці. Путіну в принципі все одно, як знищити незалежну Україну. Такий сценарій йому теж підходить. А нам – категорично ні. І в такому ключі Мінські угоди з вдалого тимчасового компромісу перетворюються для України на пастку. Яка стане для нас вироком. Тож, «огульна критика» Мінських угод сьогодні не просто риторика – це логічна вимога часу. І хотілося б вірити, що президент це розуміє…

Джерело: Кирилл Сазонов