Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Неприємності, вони як серветки. Тягнеш одну, а витягаєш відразу декілька.

Доки широка громадськість уважно стежила за падінням цін на нафту, підступна світова закуліса завдала удару по вразливій російській промежині з абсолютно несподіваного боку.

У принципі, розумні люди про такий сценарій попереджали ще влітку, але «іскандери» тоді сміялися над санкціями, а «найкращий Ізлюдей» чи то пірнав у Криму зі стерхами, чи відтискав дачу в Януковича. Загалом, всі негідники та співчуваючі були занадто зайняті очікуванням кінця нафтопаду та попередження іґнорували. Як показала практика, марно.

Падіння цін на нафту — це дуже погано для Кремля. Але значно гірше, коли навіть за такими цінами її перестають купувати. Іран заявив, що після скасування санкцій планує повернути собі колишні позиції в ОПЕК і на міжнародному ринку. Й до осені збільшити експорт сирої нафти до двох мільйонів барелів на день.

«Ми переконані, що незабаром після зняття санкцій нам вдасться збільшити щоденні поставки нафти на 500 тисяч барелів, а після 6-7 місяців збільшимо експорт на мільйон», — заявив міністр нафти Ірану Біджан Намдар Занґане.

На практиці це означає, що при загальному скороченні попиту на нафту в світі її пропозиція зростатиме.

Ціни, природно, ще трохи просядуть, але це не головне. Значно важливіше, що всю видобуту нафту продати буде вже неможливо. І хтось замість грошей отримає великий привіт і залишиться при своєму чорному золоті через відсутність покупця.

Хто б це міг бути — такий весь нещасний, хоч і з нафтою? Судячи з процесів, що зараз відбуваються, відповідь очевидна. Без покупців залишиться та бензоколонка, господар якої більше всіх наражався на неприємності та хамив покупцям.

Ну що, дорогі сусіди, ви вже зрозуміли, як саме вас матимуть цього разу? Ви думали, тільки за допомогою зниження цін? Правильно думали, але це тільки перша поза. Наступна — витіснення вашої нафти зі світового ринку.

Грошей не буде. Доведеться їсти «чорне золото». Яке воно на смак — пробували вже? Ну, потім розкажете…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ