Кирило Сазонов, політолог, блогер

Коротка історія українського громадянства Міхеїла Саакашвілі не стала втіленням формули Цезаря «Прийшов, побачив, переміг» Тут скоріше підійде «Прийшов, напаскудив і пішов». Тут чудово співпало – сам вилетів з нашої країни, але наостанок виставив Порошенка в дурному ракурсі. Тому що прикритися довідкою у президента не вийде. Взяв шкідника на роботу? Дав громадянство? Дав посаду губернатора в серйозному регіоні та місця у владі всім соратникам? Повинен відповідати за цей прокол. Тепер вигнав, коли вони зробили для тебе (не для України) брудну роботу і запросили занадто дорого? Виглядаєш ще гірше. Як на мене, то Саакашвілі і Порошенко гідні один одного, і вибирати, хто з них гірший – це просто втрачати час.

Ну, з Петром Олексійовичем нам ще жити два роки, а з Міхеїлом Ніколозовичем прощаємося, тож, йому трохи більше уваги. У чому цьому політику точно не відмовиш, так це в умінні за пару років пройти шлях від надії та величезного кредиту довіри (я саме так сприймав його в 2014 році) до легкої гидливості і зв’язків з досвідченими сірими кардиналами часів Януковича. Рейтинг, природно, на нулі. Тому мляві спроби спонсорів і соратників провести якісь акції протесту перспектив не мають. Дадуть професійним учасникам мітингу трохи заробити і славно. Більше в цій нірці нікого немає. Спустили в унітаз все. Оптом. Гарними бенкетами, договорняками з бандитами, квартирою Лещенка – помножили довіру на нуль.

Що стосується юридичної частини, то закон один для всіх. Брехати не треба, судимість приховувати не треба. Тому що тоді, коли Саакашвілі був корисний Порошенкові для боротьби з політичними конкурентами, він отримав би громадянство з будь-якою судимістю. І, таки так, чекаємо продовження з британським паспортом Насірова. Дюра Лекс, стосується всіх Дюрекс, правильно? Взагалі Петро Олексійович так щедро роздавав громадянство, що у багатьох викликав роздратування. Нам мало було Григоришина?

Тепер до висновків. Політична сила Саакашвілі і Дерев’янка вже ні на що не претендувала, тож, тут ніяких наслідків. Кримінал втратив одного з сильних гравців, хай вибачать мене парафіяни церкви Святого Міхо. Дійсно, він з Ґізо Уґлавою фактично курирував НАБУ і зовсім не в інтересах держави. Досить згадати зрив приватизації ОПЗ з повним розвалом кримінальних проваджень і всі атаки на бізнес і чиновників, які заважали спонсорам. Фактично про це пише соратник Саакашвілі нардеп Сергій Лещенко, який пророкує позбавлення громадянства Уґлаві. Так, хлопці, ця вертикаль посипалася. Крадіть на загальних підставах і, бажано, не в нашій країні.

Українці заплатили пристойну ціну за позбавлення від ілюзії та віри в добрих іноземців, які будуть нами мудро правити і яким ми цікаві. Ілюзії завжди обходяться занадто дорого. Але, мабуть, іншого варіанту не було. Далі самі. Просто тому що більше нікому ми не потрібні. З іншого боку – без Саакашвілі і його команди прогнали Януковича. Без них зупинили російського агресора. Упевнений, що і будувати самі зможемо не гірше. Ми робимо багато помилок, але якщо помилки чомусь вчать, значить все не даремно …

Джерело: Кирилл Сазонов

3 КОМЕНТАРІ

  1. Сазонов протявкал ни о чем, только больше позора добавил моему президенту, Петру Порошенко. Лучше бы рассказал, какие налоги в казну России президент Украины платит со своего бизнеса.

  2. Ой як не вписується наша вишиванка в обширне пузо пана Сазонова! Мабуть, через те і не зміг він утямити, що сталося між Міхо і Петрусем. А трапилося те, що зрадив Міхеїла президент. Не потрібні йому виявилися реформи грузина, не збирався він конфліктувати зі своїми “братками” – одеськими баригами в особі всіляких там підрахуїв, а використав палкі спічі Міхо у своєму суперництві з Яценюком і не більше. Ай-ай, до чого невибагливі пішли тепер аналітики!

Comments are closed.