Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Панове, а хтось замислювався над тим, що справжні радикальні реформи — це дуже боляче? І для суб’єкта законодавчої ініціативи це вирок. І через парламент такі реформи провести неможливо — там нажахані популісти зарубають все.

Не вірите? Не вірите, що реальні реформи дуже хворобливі? Наведу один вузькопрофільний приклад.

Реформа освіти. Освіта — це товар, який коштує грошей. От і вся реформа — просто і логічно. Приватні ВНЗ пропонують вам за хороші гроші послухати розумних людей, а потім скласти іспит і отримати диплом. Після цього ви отримаєте хорошу посаду і високу зарплату — якщо вгадали зфахом. Але потім. А заплатити потрібно зараз.

Жодної соціалки — просто все коштує грошей. З вашої оплати вищий навчальний заклад заплатить гідну зарплатню якісним викладачам і оплатить комуналку. Все просто, чесно — і все працює. Це реальна реформа.

А Міносвіти ми закриємо до чортової матері — залишимо лише невелику комісію для контролю. Але загалом за якістю стежитиме споживач — не платититиме за погану освіту.

Цікаво, який відсоток з тих, хто вимагає радикальних реформ, погодиться з цим? І як переконати 226 осіб у парламенті проголосувати? Чи все — реформи вже ніхто не хоче?

Натомість, на сайті президента висить не така петиція, а інша — з проханням підвищити стипендії. Ось така от хрєнь у нас із очікуванням реформ і готовністю їх приймати…

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ