Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Чорний четвер для російської економіки настав сьогодні, 21 січня. Втім, п’ятниця і наступні дні тижня шансів стати білими практично не мають. Нові можливості, які за словами Володимира Путіна, відкриває перед РФ падіння рубля, гранично очевидні — рублі можна буде використовувати замість шпалер або туалетного паперу. Реально дешевше.

Отже, в четвер вранці курс долара на Московській біржі вперше з часів деномінації 1998 року перевалив за 85 рублів. Але головним тривожним сигналом стало не поліпшення історичної позначки, а швидкість падіння. За півгодини російська валюта втратила 4,53% до долара і 5,25%, до євро.

Ряд російських експертів заявляють, що «ринок прорвало» після свят. Але є й інші, які прямо говорять про те, що фінансовий ринок Росії близький до паніки.

Можна, звісно, переконати православних росіян, що долар не зможе рости нескінченно і рано чи пізно упреться в небесну твердь, але таких висот духовності поки досягли одиниці. Решта побіжать в обмінники.

Що станеться, якщо росіяни кинуться скуповувати долар на залишки заощаджень, зрозуміло. Це буде справжній обвал. Втім, слово «якщо» логічніше замінити на «коли». І відповідь «скоро» цілком очевидна.

Тим часом перший танкер із нафтою із США прибув до Європи, після того як Америка зняла обмеження на експорт. І екс-міністр фінансів РФ Олексій Кудрін заявив, що не виключає падіння цін на нафту до 16-18 доларів за барель.

Прогноз для російської економіки очевидний. Пухнасте північне звірятко стомилося підкрадатися непомітно. Воно стало на задні лапки, відкрило обійми і швидко біжить у напрямку до Кремля.

пєсєц

БЕЗ КОМЕНТАРІВ