Кирило Сазонов, політолог, блогер

Цікаві справи в «Самопомочі». Лідер партії, мер Львова Андрій Садовий звернувся до НАБУ, щоби вони перевірили можливі факти корупції секретаря міськради Дніпра від своєї ж партії Мішалова. Навіть не пам’ятаю такого випадку в українській політиці, щоби для з’ясування відносин всередині партії залучали б цілий антикорупційний орган. Але прецедент сам по собі цікавий.

Логіка Садового зрозуміла. Навколо фірм батька секретаря міськради останнім часом багато шуму. Вони виграють тендери, отримують сотні мільйонів бюджетних грошей і неминуче потрапляють в поле зору ЗМІ та правоохоронців. Тим більше, при таких очевидних родинних зв’язках. А Садовому вистачає сміттєвої ганьби – регіональні скандали з однопартійцями вже точно перебір. Для НАБУ теж хороший кейс – в рамках децентралізації великі гроші йдуть з Києва на місцевий рівень і тепер саме час відомству показати свою ефективність не в столиці, а в… хоча називати Дніпро провінцією точно неправильно. У другій столиці, так буде точніше. Ну, і всім місцевим елітам зрозумілий сигнал – за вами стежать всюди. І не бачити берегів не можна, навіть якщо ти в своєму регіоні маєш статус практично феодальний. Хороший репутаційний кейс.

А ось чи врятує «Самопоміч» спроба швидко скинути за борт прихильників, що проштрафились? Зовсім не факт. Тому що кожна партія має право на помилку, але коли їх кілька – це вже система. І це вже репутація. Ми ж пам’ятаємо, як Семенченко раптово пішов у мери і цей факт дозволив говорити про фактичний злив партією Садового виборів регіоналам. Так і зараз, доводити, що Мішалов навіть не член партії, вочевидь, лукавство. Ну, не член. Але йшов за вашим партійним списком? Ви настільки всеїдні або просто продаєте партійну франшизу, навіть не заморочуючись кому?

Красивого виходу, на мій погляд, немає. Якщо Мішалов виявиться чистим, виходить, що Садовий зливає своїх соратників при перших ознаках загрози. Якщо НАБУ щось накопає, «Самопоміч» не зістрибне з теми, хто йшов за її списками. Ось така шахова вилка, ще й без права самостійно вибрати, чим жертвувати…

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ