Кирило Сазонов, політолог, блогер

Тепер, коли всі відписалися із жартами про міст на Шулявці, я вставлю свої 5 копійок. Смішно не буде, буде страшно і тоскно. Кличко, звичайно, винен, але не так щоб дуже. Якби відповідна інспекція дійсно перевіряла об’єкти інфраструктури, а не займалася поборами з бізнесу і дивом виявила загрозу – міст могли врятувати. Але завалився б інший – за деякийсь час. І впаде, не сумнівайтеся. Справа не в конкретному об’єкті, велика частина української інфраструктури зараз ось в такому сумному стані.

Мости і дороги, труби та електричні мережі – за двадцять років ремонт і заміна мали точковий характер. Плюс в процесі злодійство і приписки стали, скоріше, нормою, ніж окремими випадками. Рано чи пізно вся ця інфраструктура почне сипатися. Це ціна того, що ми 20 років робили вигляд, що соціалізм пішов не зовсім, що можна зберегти низькі тарифи і робити вигляд, що все буде в порядку. Не буде. Я вам більше скажу – те ж саме буде з безкоштовною освітою, безкоштовною медициною і неефективним Пенсійним фондом. І з тієї ж причини – спробі в умовах глобальної капіталістичної економіки продовжувати робити вигляд, що ми живемо в СРСР. Так можна, але тягне покарання. Як сон – яким би красивим він не був, рано чи пізно доведеться прокинутися.

Ми занадто довго голосували за політиків, які брехали нам про красиве життя і обіцяли цукерку тут і зараз. Поні роздавали нам по тисячі гривень, зберігали низькі тарифи, підвищували зарплати і пенсії. Реальних ресурсів для цього не було, причини були виключно політичні, тож, всі ці подачки народу кидали за рахунок перспектив. Економили на інфраструктурі, боялися приватної власності на землю, не хотіли робити освіту і медицину платним товаром, махнули рукою на завершення терміну експлуатації енергоблоків на АЕС. Я не думаю, що вони щиро вірили, що все якось само собою влаштується. Імовірно, виходили з логіки «Після нас хоч потоп».

Вітаю, потоп починається. І міст – просто сигнал. Перша ластівка. Сипатися все буде довго і масштабно. Я не вірю, що ситуацію вдасться втримати. Немає такої кількості ресурсів і політичної волі. І вся надійна на те, що після великого обвалу ми зможемо побудувати щось нове. Поховавши залишки соціалізму під уламками.

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ