Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Трохи хороших новин.

Схоже, з грошима у Кремля стає зовсім сутужно. Глава Мінекономрозвитку Росії Улюкаєв пропонує продати Сбєрбанк і ВТБ. Він каже, що це «якісні активи, котрі є привабливими в усьому світі».

Не хотілося б засмучувати товариша, але за останні два роки завдяки санкціям ці активи здорово втратили в якості та привабливості. І в будь-який момент можуть втратити ще сильніше, що змушує інвесторів від таких пропозицій рятуватися бігом.

А взагалі я слухаю варіанти Улюкаєва і згадую кота Матроскіна. Щоб продати будь-що непотрібне, треба спершу купити будь-що непотрібне. Все-таки добре, коли два непотрібних великих банки з’являються самі по собі.

***

Укрзалізниця подасть позов до Росії про відшкодування втрат, понесених у результаті незаконної анексії Криму. Інші підприємства Мінінфраструктури також готують позови, але за словами заступника міністра Володимира Омеляна —  це більше компетенція Міністерства юстиції.

Суми там будуть пристойні. А найважливіший момент — жодної політики. Європейські суди дуже люблять такі от зрозумілі бізнесові позови без політики. Вкрав, віджав, захапав? До відповіді, з арештом майна!

І всім побоку референдуми й історії про законність-незаконність передачі Хрущовим півострова до складу України. Тут чиста економіка.

Бажаю нашим юристам з МІУ та Мін’юсту блискучої перемоги. А Мордору — велику порцію ганьби і астрономічних сум відшкодування в найближчій перспективі. А не кради!

***

Україна не планує імпортувати електроенергію з Росії в 2016 році. Крім того, уряд і «Нафтогаз» хором послали «Газпром» із їхнім газом по 212 баксів у ліс за пролісками або що там вони висаджували в жирні часи?

Так, ми вирішили обійтися без торгівлі енергоносіями з окупантом. Більше того — змогли. Я прямо чую, як плачуть два українські олігархи і насилу крутяться заіржавілі шестерінки в мізках сусідів у безнадійній спробі якось вмістити цю нову реальність.

Хороші новини на самому початку року — це позитив.

Далі буде.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ