Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Народний депутат Єгор Фірсов, якого з’їзд БПП вирішив позбавити мандата, назвав замовників цього «заходу». За його словами, за цим рішенням стоять Ігор Кононенко, Олександр Грановського і Сергій Березенко.

Судячи з усього, спроба об’єднати фракцію і підвищити дисципліну за допомогою показових репресій не дала очікуваного результату. Заяву про вихід із БПП подав Віталій Чепинога, ну а «антикорупціонери» за фактом давно вже проводять власну лінію.

Віктор Чумак, який вийшов з фракції раніше, пообіцяв написати лист до Європейської народної партії, в якому буде жорстко критикувати дії партійного керівництва. А ББП, як відомо, збирається подавати заявку на членство в ЄНП.

Схоже, БПП повторює шлях «Нашої України», але в стислі терміни. Занадто багато внутрішніх конфліктів, занадто різні інтереси в депутатів і керівництва. Можливо, міну уповільненої дії під партію заклали, коли раптово об’єднували Солідарність з УДАРом, але аналіз цих причин цікавий виключно історикам.

Політики дивляться не у вчора, а в завтра. Тобто їм цікавіше говорити про перспективи партії. А їх у БПП вже фактично немає.

Ідуть якраз ті депутати, у яких є прихильники і авторитет в суспільстві. Залишаються Кононенко, Березенко та інші, які стали антигероями в очах виборців. Феєричний талант Петра Олексійовича розвалювати політичні сили, в які він приходить, знову не підвів. СДПУ(о), Партія регіонів, «Наша Україна» —  всі закінчили погано. Тепер настала черга БПП.

Напевно, це остання партія, яку Порошенко створив і зруйнував. Ресурсів для створення нової вже немає.

Це нагадує анекдот про те, як компанія «Даймлер» викупила АвтоВАЗ. Завезла нове обладнання, звільнила все керівництво і запустила виробництво Мерседесів. А на виході з конвеєра зійшли… знову Жигулі. Звільнений головний інженер заводу подивився на директора (теж звільненого), тяжко зітхнув і сказав: «Я ж казав тобі, що це місце прокляте, а не руки у нас із ж*пи ростуть».

Так і з партіями Петра Олексійовича виходить. Просто нефартовий він.

У принципі, президент міг би пожертвувати партією, спираючись на свій особистий рейтинг і популярність. Але Шокін, Гонтарєва, знову Кононенко з Березенком — яка вже тут особиста популярність з такими соратниками.

Звісно, дізнаватися ціни на нерухомість в Ростові ще рано. Але думати про другий термін, мабуть, теж не варто.

Петро Порошенко