Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Цю дівчину на фотографії звати Маша. Марія Варфоломеєва. Вона моя колега. Журналіст із Луганська. Ми не знайомі особисто — ніколи не зустрічалися. Просто молода журналістка з Луганська — це все, що я про неї знаю.

Але написати про неї потрібно. Сама вона не пише нічого вже рік.

Рік тому вона писала репортаж із Луганська, фотографувала якісь будівлі в центрі міста. Це робота журналіста — писати, фотографувати за скромний гонорар. Там її і схопили відморозки з «ЛНР», яких ми називаємо бойовиками, а прихильники «ополченцями».

Дівчину звинуватили в корегуванні артилерійського вогню — це стандартна брехня бойовиків. І в дружбі з «Правим сектором» — це у них також типова маячня. Вона вже рік «на підвалі» у цих покидьків.

Ви уявляєте, що таке підвал у цих звірів? Полонені бойовики «ДНР» і «ЛНР» в Україні почуваються відмінно. Камера, КПК, побачення, адвокати, триразове харчування. Наші там — зовсім інша ситуація. Полонених катують просто заради розваги, можуть відрубати руку за татуювання «Слава Україні», а можуть і вбити. Просто так, просто під настрій.

Це звірі без честі та совісті — хай би що там писали Мочанов і Монтян. Вони чудово почуваються в Києві. Їдять тричі на день, їх ніхто не б’є і не катує. Бог їм суддя. Українська правоохоронна система гуманна до негідників. А от у Луганську садисти, покидьки й убивці не пов’язані ніякими нормами.

Маша вже рік у них в полоні. Що з нею роблять і коли годують — ніхто не знає.

Питання — що нам із цим робити?

Мені здається, що дівчину у покидьків треба забрати. Не сидіти з ними в ресторанах Мінська, не обговорювати амністію і особливий статус, а просто забрати.

Доки вона сидить у підвалі — що ми робимо? Відкриваємо логістичні центри для окупованих територій? Її катують, а у нас ідуть гуманітарні конвої. Тварі тримають дівчину в заручниках, а ми відкриваємо нові пункти пропуску.

Питається — хто ж покидьки? Бойовики, які рік тримають в підвалі журналістку? Однозначно. А ми — торгуючи з ними, розвиваючи співпрацю і постачаючи товари, продукти, світло та воду, — хто? Сліпці? Циніки? Чи теж покидьки?

Маша ВарфоломеєваМаша — просто яскравий приклад. Окрім неї, у «ЛНР» вистачає наших заручників. Що з цим робити — будемо вирішувати? Може, тотальна блокада «ЛНР» буде ефективнішою, ніж усі сьогоднішні розмови? Може, варто повністю все закрити, доки ця дівчинка не перейде лінію розмежування?

Звісно, ми ж — за гуманність. І Європа може засудити. І взагалі — не наші методи.

Хто вважає, що цих аргументів достатньо, нехай хоча би припинить жерти. І переїде з квартири до підвалу. Для чистоти експерименту. Хоча це навіть — не близько у порівнянні.

То що, будемо і далі вдавати, що нічого не відбувається?

Чи вже щось робитимемо?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ